Дедалі більше депутатів Європарламенту підтримують ідею про конфіскацію заморожених активів Росії

Ілюстративне фото: Facebook

Дедалі більше депутатів Європейського парламенту виступають за конфіскацію заморожених активів Російської Федерації. З них 210 млрд євро зберігається в країнах Європейського Союзу. Багато депутатів вважають, що конфіскації тільки доходів, які становлять близько 3 млрд євро на рік недостатньо, інформує FREEДОМ.

Європарламентарі наводять різні аргументи на користь конфіскації всієї суми капіталу для допомоги Україні та відновлення справедливості.

Міжнародне право та рекомендації ООН передбачають, що держави можуть використовувати контрзаходи у відповідь на протиправні дії іншої країни, щоб змусити агресора виконувати свої юридичні зобов’язання. Про це заявив спеціальний доповідач Європарламенту щодо Росії Андрюс Кубілюс. Він упевнений, що саме інструмент контрзаходів дасть змогу ЄС конфіскувати всі заморожені активи РФ.

“Цей захід дозволив би тимчасово, поки Москва не почне знову дотримуватися норм міжнародного права, ігнорувати правила про державний імунітет і вилучати заморожені активи за допомогою законодавчих або виконавчих актів, ухвалених відповідно до національних правил. США використовували аналогічні механізми проти держкоштів Ірану 1981 року та Іраку 1992 року, щоб компенсувати збитки, завдані Кувейту. А тепер адміністрація Сполучених Штатів застосує цей механізм для конфіскації 20 млрд доларів російських активів, заморожених на їхній території”, пояснив Андрюс Кубілюс.

“Навіть якщо 300 млрд дол. заморожених активів РФ будуть конфісковані і поміщені в міжнародний фонд для відшкодування збитків, цього однаково замало. Такі ж суми лежать на рахунках російських олігархів. Не будемо наївними в цьому питанні: вони агенти Кремля і поширюють дезінформацію. Це люди, які дуже близькі до Путіна. Ми повинні домогтися того, щоб активи всіх цих людей також були заморожені”, заявив депутат Європарламенту від Латвії Іварс Іябс.

Читайте також: Вже влітку ПАРЄ може проголосувати за механізм та юридичне обґрунтування передачі заморожених російських активів Україні — думка

Раніше генеральний директор групи компаній Advanter Group Андрій Длігач заявив, що російські заморожені активи можуть бути використані не тільки для відновлення України, а й на закупівлю озброєння для Сил оборони.

Прямий ефір