Де війська РФ можуть сконцентрувати сили після боїв за Авдіївку — думка Грабського

Сергій Грабський. Фото: utro02.tv

Російські окупаційні війська можуть у зв’язку зі змінами на фронті в Донецькій області більш активно діяти на півдні. Однак загарбники не можуть проводити масштабні наступальні дії одразу на кількох напрямках. Таку думку озвучив військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 21 лютого.

“Ми можемо сьогодні спостерігати, що противник виявився нездатним проводити масштабні наступальні дії одночасно на кількох напрямках. Але його сил і засобів достатньо для того, щоб, сконцентрувавши ударний кулак, що теж є традиційною їхньою тактикою, намагатися проводити наступальні дії на одній окремо взятій ділянці фронту. Тому виключити ймовірність того, що вони будуть більш активно діяти на південному фронті, ми не можемо”, — сказав Грабський.

Він також не виключає, що росіяни посилять атаки на Куп’янсько-Лиманському напрямку.

“Ми бачили часткову активізацію бойових дій у районі Роботинського виступу в Запорізькій області, де противник намагався прорвати фронт. Ситуація там стабілізована. Ми бачили і бачимо триваючі спроби тиску на наш фронт у районі Новомихайлівки, це на південь від Мар’їнки Донецької області. Як ситуація розвиватиметься далі, поки що дуже рано говорити”, — зазначив експерт.

Грабський також наголосив, що хоча противник і вивільнив сили, які оперували в районі Авдіївки, йому потрібно відновити боєздатність унаслідок понесених величезних втрат.

“Тому сказати однозначно, де саме противник і в якій саме якості використовуватиме свої сили, поки що дуже рано. Але ця тактика приносить їм успіх, на їхню думку”, — сказав Грабський.

Він акцентував на тому, що окупанти зовсім не зважають на втрати в особовому складі.

“Вони з втратами не рахуються від слова зовсім. Тому ми можемо очікувати активізації ворога на різних ділянках фронту, зокрема на півдні”, — резюмував Грабський.

Читайте також: Українські військові продовжують утримувати велику кількість окупантів на лівобережжі Херсонщини, не допускаючи прориву, — військовий експерт

Раніше в ефірі телеканалу FREEДОМ військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко сказав, що Сили оборони України перебуватимуть в обороні не просто найближчі пів року, а можливо навіть і довше. Усе залежить виключно від тенденцій, які відбуватимуться у світі. Прорвати українську лінію оборони росіянам не вдасться, для них це дуже проблематичне питання — здійснення наступальних дій у польових умовах.

Прямий ефір