Українські військові продовжують утримувати велику кількість окупантів на лівобережжі Херсонщини, не допускаючи прориву, — військовий експерт

Лінія фронту на Херсонщині. Графіка deepstatemap.live

Українські підрозділи маневрують на лівому березі Дніпра в Херсонській області і не залишають його. Інформація про те, що росіяни захопили село Кринки, не відповідає дійсності. Противник не може впоратися з українськими підрозділами на цій ділянці фронту. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 21 лютого, сказав військовий експерт Сергій Грабський.

Він також пояснив, що називати місце, де дислокуються українські військові на лівому березі Дніпра плацдармом досить неправильно.

“Плацдарм має дещо інше визначення, іншу конфігурацію і наявність засобів. У даній ситуації ми говоримо про маневрені дії українських підрозділів, які оперують на лівому березі Дніпра. Тому ми цілком можемо припустити, що противник, якого там у рази більше, навіть більше, ніж в Авдіївці, міг здійснити якийсь прорив за певним напрямком і зайти в населений пункт”, — зазначив експерт.

Та це не означає, що Сили оборони покинули лівий берег, акцентував Грабський. У цьому, за його словами, і полягає суть маневреної оборони — українські військові можуть відійти і завдати удару з флангу.

“У цьому і полягає суть маневреної оборони, коли ми можемо відійти під впливом противника і завдати удару з флангу. Що і трапляється зараз. Тому говорити про те, що ворог повністю оволодів Кринками і контролює весь лівий берег, неприпустимо в нашій ситуації. Бої тривають, українські війська продовжують утримувати велику кількість військ противника, не допускаючи його прориву до берега”, — сказав експерт.

Він наголосив, що українські військові на лівобережжі Херсонської області діють у дуже непростих умовах, коли кожен плавзасіб, що намагається перетнути або перетинає Дніпро, піддається обстрілу з боку росіян.

“Кожна переправа — це подвиг на сьогодні. Поки що не можемо наростити там угруповання Сил оборони. Але, менше з тим, українські підрозділи підтримуються вогнем із правого берега. Це артилерія, це координація, взаємодія і зв’язок. Те, в чому наша перевага зберігається досить довгий час. Тому противник і не може впоратися з нашими підрозділами”, — зазначив Грабський.

Експерт також акцентував, що утримання цих позицій дуже важливе для того, щоб росіяни не могли посилювати інтенсивність обстрілів правого берега Дніпра.

“Якщо противник виходить на берег Дніпра, то інтенсивність обстрілів населених пунктів на правому березі значно зростає. Він буде використовувати додаткові види озброєння близького радіусу дії. Тому бойові дії там тривають. Переважно — невеликими групами військ, що дозволяє нам утримувати ситуацію на цьому березі під контролем, не допускаючи прориву ворога до берега”, — резюмував Грабський.

Раніше в Росії заявили про “зачистку плацдарму на лівому березі Дніпра”. Однак в Інституті вивчення війни повідомили, що 19 і 20 лютого біля Кринок тривали регулярні позиційні бої, жодних російських успіхів у цій місцевості не було. Заяви про захоплення плацдарму на лівобережжі Херсонщини, на думку аналітиків, потрібні Кремлю, аби посилити бажаний інформаційний ефект напередодні президентських виборів.

Прямий ефір