Чи можуть росіяни прорвати лінію фронту і наступати далі після Авдіївки — оцінка Коваленка

Олександр Коваленко. Скріншот: uatv.ua

Сили оборони України перебуватимуть в обороні не просто найближчі пів року, а можливо навіть і довше. Усе залежить виключно від тенденцій, які відбуватимуться у світі. Прорвати українську лінію оборони росіянам не вдасться, для них це дуже проблематичне питання — здійснення наступальних дій у польових умовах. Таку думку сьогодні, 20 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Захоплювати якісь села, певні населені пункти час від часу вони ще зможуть. Ми маємо бути морально і психологічно готовими до того, що ми втратимо низку локацій у будь-якому разі. Це абсолютно неминуче в нинішніх умовах. Але, в принципі, загалом прорив лінії оборони і рубежів не відбудеться. Але я говорю це в перспективі найближчого пів року”, — сказав він.

Оглядач уточнив, що якщо за пів року Україна не отримає пропорційну кількість усього необхідного інструментарію для того, щоб зупиняти наступ російських окупаційних військ, зокрема, боєприпаси, артилерію, інші засоби для блокування і протидії наступальним операціям росіян, то тоді буде ще важче.

“У другій половині року буде важче, якщо ми не отримаємо в пропорційній кількості все те, що ми запитуємо”, — каже Коваленко.

Також він прокоментував ситуацію в районі Авдіївки Донецької області.

“Лінії оборони на захід від Авдіївки є. Є рубежі. І росіяни зараз намагаються штурмувати Ласточкине, оскільки для них дуже важливо після захоплення Авдіївки сформувати буфер безпеки. Цей буфер безпеки може проходити по селу Північне, Ласточкине і Степове. Може охоплювати пів колом велику територію — зі Степового на Бердичі, на Семенівку, Орлівку, Тоненьке і Північне замикатися, і виходити на Водяне. Тобто для них важливо створити для Авдіївки певний буфер безпеки, лінію, яка б не стикалася з лініями зіткнень. Тому вони ще деякий час намагатимуться на захід і північний захід від Авдіївки здійснювати наступальні дії. Але загалом не доводиться говорити про те, що в них може в цьому плані бути такий самий успіх, як у самій Авдіївці”, — розповів оглядач.

За його словами, в польових умовах російські окупанти ведуть бойові дії з набагато більшою кількістю втрат, як серед особового складу, так і серед механізованої компоненти.

“В Авдіївці їм грало на руку те, що, по-перше, це міські умови, там можна чіплятися за кожен будинок, за будь-яку споруду, як за вогневу точку, за місце укриття, прикриття тощо. Фактично готова позиція. У полі таких готових позицій немає. Крім усього іншого, ще працювала авіація постійно по місту тощо. Тому за межами самого міста їм буде складніше просуватися, хоча буфер безпеки для них є важливою метою”, — вважає Олександр Коваленко.

Читайте також: Спроби росіян прорвати українську оборону на шести напрямках закінчилися провалом — карта війни за 20 лютого (ВІДЕО)

Нагадаємо, російська армія створила на тимчасово окупованій території частини Донецької області безперервну конструкцію з двох тисяч товарних вагонів. 30-кілометрову споруду від Оленівки до Волновахи так звані воєнкори РФ назвали “цар-поїздом”. Залізнична лінія між Оленівкою та Волновахою розташована приблизно за 6 км від лінії фронту. Ця ділянка була відносно неактивною, коли російські війська почали будівництво.

Прямий ефір