Україна має отримати далекобійну артилерію та системи озброєння, впевнена президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Також, за її словами, Євросоюз почав реалізацію плану з виробництва додаткових боєприпасів для України. Зокрема, ЄС направив пів мільярда євро європейським збройовим компаніям для модернізації обладнання, відкриття виробничих ліній та навчання персоналу, інформує FREEДОМ.
“Уперше в нашій історії країна зазнає нападок через своє бажання бути частиною європейської сім’ї. Термінова необхідність, як ви знаєте, полягає у військовій допомозі для підтримки зусиль Збройних сил України. І саме тому ми щойно запропонували Акт щодо підтримки виробництва боєприпасів. Ми хочемо підштовхнути нашу оборонну промисловість до нарощування виробництва вкрай необхідних артилерійських снарядів”, — сказала Урсула фон дер Ляєн.
Велика Британія стала першою країною, яка поставила Україні ракети великої дальності. За словами міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса, Storm Shadow дають Україні більше можливостей для захисту від російської агресії.
“Ми поставили їх через те, що Росія постійно використовує свою зброю дальнього радіуса дії для завдання ударів по цивільному населенню та цивільній критичній інфраструктурі, всупереч усім нормам міжнародного права та Женевським конвенціям. І попри те, що я ще в грудні просив їх не робити цього, вони продовжують невибірково вбивати й нападати на Україну, на людей в Україні. Згідно зі статутом Організації Об’єднаних Націй, Україна має незаперечне право на самооборону. І в цій самообороні вона має повне право просити підтримки у своїх друзів і союзників”, — сказав Воллес.
Аналогом британської Storm Shadow є німецька Taurus з дальністю дії до 500 км. Кілька днів тому депутат Бундестагу від партії “Християнсько-демократичний союз” Родеріх Кізеветтер закликав німецький парламент підтримати ініціативу щодо поставок ракет Taurus в Україну.
“Партнери України повинні піти на все і надати Україні все, що вона може використовувати в боротьбі з відповідною зброєю і що дозволено міжнародним правом”, — сказав Кізеветтер в інтерв’ю німецькому виданню RND.
Вашингтон у рамках нового пакета допомоги має намір надати Києву некеровані авіаційні ракети Zuni, а також системи ППО Avenger й зенітні ракетні комплекси Stinger. Також нова допомога включає ракети для реактивних систем залпового вогню HIMARS, додаткові танкові боєприпаси й протитанкові засоби.
“США заявили про твердий намір підтримувати Україну в її зусиллях із захисту країни, а Україна взяла на себе зобов’язання не використовувати системи всередині Росії, тому жодних змін у наданні допомоги, найімовірніше, не буде”, — сказав представник Міністерства оборони США на умовах анонімності в коментарі “Голосу Америки”.
За словами президента США Джо Байдена, питання надання Україні далекобійних ракет ATACMS — у процесі обговорення. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну США виділили Києву близько 37 млрд доларів у рамках допомоги у сфері безпеки.
Читайте також: США підтримуватимуть Україну до її повної перемоги у війні з РФ (ВІДЕО)
Нагадаємо, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу на безпековому форумі GLOBSEC 2023 у Братиславі заявила, що Європейський Союз підтримує формулу миру президента України Володимира Зеленського для досягнення тривалого та сталого миру. Разом з Українською державою ЄС прагне справедливого миру, який не винагороджує агресора, а підтримує принципи Статуту ООН і право українського народу бути господарем свого майбутнього.