Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні після зустрічі з главою Української держави Володимиром Зеленським на полях форуму “Амброзетті” заявила, що Китай та Індія мають відігравати певну роль у завершенні війни РФ проти України. Але якщо аналізувати позиції обох держав, можна побачити, що в них криється конфлікт інтересів. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 8 вересня, висловив президент Аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.
“Ми можемо бажати, щоб у нас були посередники, партнери з відновлення справедливого миру. Але якщо подивимося на позицію Індії, то виникають питання. Загалом нещодавно візит прем’єра країни Моді був до Києва, начебто все нормально, все добре. Але, наприклад, вони досі думають, як розібратися з питанням купівлі нафти в Росії”, — зазначив політолог.
Він також нагадав, що Індія чітко заявила про те, що вона не буде класичним посередником між Києвом і Москвою.
“Індія готова передавати меседжі від України до Росії, від Росії до України, так, як вони це і робили, наприклад, під час реалізації зернової угоди”, — зазначив Лісний.
Китай же, вважає політолог, цікавий усім, зокрема Україні. Київ налагоджує з Пекіном контакти.
“Ми з ними спілкуємося, схиляємо їх все-таки до нейтралітету. Але Китай використовує свій термін “активний нейтралітет”. І тут він дуже цікаво перетворюється на дії в реальному житті. Тобто на словах це нейтралітет, заяви про те, що потрібен мир. Є навіть якісь “мирні плани”, до яких приєднується Бразилія. Але чомусь у цьому черговому плані вже повага і підтримка територіальної цілісності України десь пропала по дорозі. Залишилося на словах і в попередньому “мирному плані”. Плюс, з іншого боку, сильне ускладнення Китаєм реалізації БпЛА і компонентів. Кому ця допомога? Україні? Навряд чи”, — акцентував спікер.
Україна зможе знайти певні кроки й розв’язати цю проблему з дронами, доповнив Лісний. Але на це потрібен час, а це — життя людей. Плюс за таких обставин достатньо зростає ціна того ж FPV-дрона чи Mavic 3.
“Тому я розумію, що Захід хотів би, щоб в України були такі потужні посередники. Тим паче такі як Індія, інші країни глобального Півдня. Усе це в нас на слуху. Але наскільки ці країни зацікавлені в тому, щоб допомагати Україні у відновленні справедливого миру, і наскільки вони зацікавлені у збереженні Росії як такої? Ось тут і криється конфлікт інтересів. Китай підтримує Росію. Китаю Росія потрібна. А Індія не збирається бути посередником”, — резюмував Лісний.
Читайте також: Чи стала Індія на бік України в питанні російської агресії — подробиці (ВІДЕО)
Нагадаємо, 23 серпня — у День Державного Прапора України та напередодні Дня Незалежності — у Києві відбулася зустріч українського лідера Володимира Зеленського з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді. Це був перший в історії візит прем’єра Індії в Україну з моменту встановлення дипломатичних відносин між двома країнами 1992 року.