Чоловіки, жінки, діти: в Ізюмі ексгумували 447 тіл у місцях масових поховань (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У звільненому від російських окупантів Ізюмі Харківської області на місці масового поховання ексгумували 447 тіл. За даними правоохоронців, серед похованих — 194 чоловіки, 215 жінок, п’ятеро дітей, 22 військовослужбовці та 11 осіб, чию стать встановити не вдалося. Після деокупації в Ізюмі виявили три масові поховання. Подібні могили є і в інших звільнених містах Харківської області, передає FREEДОМ.

“У могилі було тіло чоловіка. Кульове поранення у потиличну частину, вихід у лобовій ділянці. У могилі цього чоловіка є паспорт. Дані будуть ідентифіковані. Сто відсотків це був розстріл. Цю людину було розстріляно”, — повідомив начальник головного управління Національної поліції в Харківській області Володимир Тимошко, перебуваючи на місці масового поховання в Ізюмі.

Українські правоохоронці завершують ексгумацію масових поховань в Ізюмі. Усього вилучено 447 тіл. Більшість із них були зі слідами насильницької смерті та тортур.

“Слідчо-прокурорською групою було виявлено трупи з мотузкою на шиї, з поламаними кінцівками, з ампутацією геніталій у чоловіків, а також з вогнепальними пораненнями”, — повідомив керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков.

Тіла загиблих передали на судово-медичну експертизу.

“Ми маємо приклади, коли люди вже звертаються, що їхніх близьких знайшли. Вони безпосередньо поховані тут. Але цей процес буде дуже довгим”, — каже голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

На місці масового поховання в Ізюмі також знайшли й тіла 22 українських військовослужбовців. У деяких з них були зав’язані руки і є сліди тортур на тілі. Військовий капелан Юрій Потикун впізнав серед них трьох своїх побратимів.

“Жах у Харкові, жах у Маріуполі, жах у Бучі. Жах у кожному місті, у кожному місці, куди приїжджаєш. Я їхав сюди через Балаклію, бачив зруйновані будинки. Там хтось загинув і там хтось загинув. Трагедія індивідуальна. Вона може бути масовою. І біль за кожну вбиту людину. Невинно вбиту людину”, — сказав військовий капелан Потикун.

Місця ексгумації, камери тортур та зруйновані будинки у деокупованому Ізюмі Харківської області показали послам понад 20 країн.

“Росія систематично робила воєнні злочини, практично з першого дня агресії. Президент Російської Федерації й той уряд, який він очолює, дали чітко зрозуміти, що ця війна, ці дії спрямовані на знищення української нації”, — зазначив надзвичайний та повноважний посол Швеції в Україні Тобіас Тіберг.

“Естонія колись була окупована [спочатку нацистською Німеччиною, а згодом Радянським Союзом]. І справді, сьогодні це дуже нагадує той час. Саме тому я добре розумію, коли українці кажуть, що ми не забудемо, ми не пробачимо”, — наголосила надзвичайний та повноважний посол Естонії в Україні Каймо Кууск.

Представники Євросоюзу пообіцяли, що Україна отримає всю необхідну підтримку, щоб перемогти у повномасштабній війні та притягнути до відповідальності російських військових злочинців.

“Те, що ми побачили в місті Ізюм, у цьому місці масового поховання, безумовно, свідчить про скоєння дуже страшних воєнних злочинів. І, безумовно, необхідно притягнути до відповідальності всіх винних та створити міжнародний трибунал для розслідування всіх цих випадків”, — заявив голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

Місто Ізюм Харківської області було окуповане російською армією з 1 квітня по 10 вересня цього року. Попередньо, за півроку тут загинуло понад 1 тис. мирних жителів. Постраждали майже 70% багатоповерхових будинків та понад 80% міської інфраструктури.

Допомагати відновлювати Ізюм, що постраждав від обстрілів, приїхав загін державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

“У нас було багато інженерної техніки, автомобілі рятувальні та люди, які були на вулицях, бачили цю колону. Вони вітали нас, вони нам махали руками. А у місті Чугуїв на повороті був блокпост. Там були діти з іграшковими автоматами. Вони гордо махали українськими прапорами”, — розповідає начальник частини спеціальних рятувальних робіт ДСНС України Артур Маркотенко.

До повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Ізюмі проживало понад 46 тис. людей. Нині у місті залишається близько 15 тис.

Читайте також: Ізюм — це кілька “Бородянок” і кілька “Буч”: радник Резнікова розповів про наслідки боїв

Прямий ефір