Битва за Донбас. Переломний момент війни

Фото: Anatolii Stepanov

Подальша доля України та результат війни, яку розпочала Російська Федерація, зараз вирішуються на Донбасі. Саме там точаться найзапекліші бої, результат яких вплине на всю ситуацію, вважають представники західних розвідок. Аналітики називають це поворотним моментом бойових дій, який може переконати США та Європейський Союз ухвалити важке рішення про надання необхідної Україні зброї.

“Противник намагається промацати українську оборону в усіх напрямках у пошуках слабких місць. Його мета — вихід на околиці міста Лисичанськ та спроби його оточення, або перерізання траси Лисичанськ — Бахмут, або ж прорив у напрямку міста Бахмут. Поки що українські війська стримують наступ на всіх напрямках “, — зазначає військовий експерт Олег Жданов.

Представники розвідок західних країн вважають, що війна в Україні може затягтися на місяці. Але саме нинішню ситуацію на фронті називають переломним моментом у війні.

“Я думаю, що ось-ось дійде до того, що та чи інша сторона досягне успіху. Або росіяни дійдуть до Слов’янська та Краматорська, або українці зупинять їх тут. І якщо українці зможуть утримати оборону тут перед такою кількістю сил, це буде мати значення”, — сказав в інтерв’ю CNN представник Міністерства оборони США.

Поки що перевага за чисельністю особового складу та кількістю зброї та боєприпасів на боці Росії. Проте не можна стверджувати, що це дає велику перевагу Російській Федерації у розв’язаній нею війні, вважають експерти. Крім того, представники розвідок та військові фахівці НАТО високо оцінюють шанси України в обороні.

“В українців є воля до боротьби. Ми повинні дати їм засоби для боротьби. Вони воюють за всіх нас: за свободу і демократію. У політичному плані союзники по НАТО також могли б зробити набагато більше. Насамперед ми могли б посилити стримувальні фактори. Я вважаю, ми повинні тримати нашого супротивника в невіданні. Це найефективніший стримувальний фактор. І союзники по НАТО не повинні підштовхувати Україну до “поганого” миру”, — вважає колишній генеральний секретар Альянсу Андерс Фог Расмуссен.

Цього тижня президент України Володимир Зеленський знову звернувся до світових лідерів із проханням надати необхідну для оборони та перемоги над РФ зброю.

“Донбаський напрямок — ключовий для визначення того, хто домінуватиме найближчими тижнями. Україні потрібна сучасна протиракетна зброя. У нашої держави її поки що немає на достатньому рівні. Але саме у нашої держави і саме зараз найбільша потреба в Європі саме в такій зброї”, — наголосив Зеленський.

Прискорити темпи доставлення в Україну життєво важливих військових вантажів партнерів НАТО на зустрічі Контактної групи країн Альянсу з підтримки України закликав і міністр оборони США Ллойд Остін. Солідарний із ним і колишній генсек НАТО.

“Європейські союзники, нарешті, усвідомили, що геополітичне свято закінчилося, і ми побачили безпрецедентну солідарність НАТО… Зараз настав час продемонструвати нашу єдність та нашу підтримку Україні у військовому відношенні”, — сказав Яп де Хоп Схеффер, генсек НАТО у 2004-2009 роках.

За даними українських та європейських військових експертів, в Україну вже почала приходити зброя від західних партнерів, зокрема й тяжке озброєння. Але основні постачання ще попереду.

Читайте також:

До Росії депортували понад 238 000 українських дітей: чи є шанс повернути їх додому

У Маріуполі щодня фіксують до 15 заражених із симптомами холери чи дизентерії — мерія

У Європі не залишилося країни, яка не постраждала б від російської “антиєвропейської” політики — Зеленський

Ракетні обстріли РФ по Україні: відомо про нові руйнування

Прямий ефір