Bring Kids Back UA: як Україна повертає депортованих до РФ дітей (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Розпочала роботу інформаційна платформа міжнародної ініціативи Bring Kids Back UA. Це стратегічний план дій щодо повернення всіх українських дітей, незаконно депортованих Росією. На сайті Bring Kids Back UA зібрано інформацію про масову депортацію маленьких українців, надано свідчення тих, кого вдалося повернути, та пропозиції, як союзники можуть допомогти у репатріації. Днями в рамках ініціативи Bring Kids Back UA повернули 4 українських дітей, передає FREEДОМ

Вперше третя країна бере участь у поверненні українських дітей із Росії. Посередником виступив Катар. Переговори щодо створення механізму передачі велися кілька місяців. Сторони мало повідомляють про деталі процесу. Відомо, що дипломати посольства Катару супроводжували дітей та їхніх родичів до однієї з країн Балтії або безпосередньо до Катару, звідки їх забрали представники України. Про повернення чотирьох українських дітей – хлопчиків трьох, шести та дев’яти років та дівчини 17 років повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. А держміністр з питань міжнародного співробітництва Катару заявила, що це — “лише перший крок”.

“Повернення перших чотирьох дітей перевіряє систему, яку встановила держава Перської затоки після місяців секретних переговорів із Москвою та Києвом, повідомив катарський представник на умовах анонімності через чутливість процесу. Він зазначив, що незрозуміло, скільки ще дітей Росія дозволить повернути в Україну через катарський механізм”, — з публікації агентства Reuters.

Це один із багатьох механізмів повернення українських дітей, незаконно вивезених Російською Федерацією з тимчасово окупованих територій. Україна докладає всіх зусиль для того, щоб вони змогли повернутися до рідних.

Змусити Росію повернути вкрадених дітей потрібно якнайшвидше, кажуть правозахисники. Адже з перших днів після депортації маленьких українців намагаються позбавити національної ідентичності і виховати в них лояльність до путінського режиму. Наприклад, у школах на окупованих територіях з дітьми до 4-х разів на тиждень проводять так звані “розмови про важливе” та ще до 4-х додаткових уроків, нібито історії, а, фактично, прямої політичної пропаганди. До кінця року російські окупанти планують відправити 10 тисяч українських дітей із тимчасово окупованих територій Запорізької, Херсонської, Луганської та Донецької областей до Москви та Санкт-Петербурга за маршрутами так званої “культурної освіти”.

“Незалежно від маршруту, так звані “культурні” програми для дітей схожі. Крім виставок, парків та екскурсій містом, їх водять на спеціально створені музейні експозиції “Подвиг Народу”, спонукають брати участь у військових квестах… примусово занурюючи українських дітей у російський освітній та культурний простір. Російська Федерація продовжує насильницьку геноцидну політику проти України. Стирається не одне покоління українців”, — написав Дмитро Лубінець, уповноважений Верховної Ради України з прав людини у Telegram.

Читайте також: Україна повернула ще чотирьох дітей, яких депортувала Росія

Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!“, яка має на меті мотивувати мешканців Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню в Україну.

Читайте також: Як альтернативу окупанти пропонують притулок: про переміщення 8 522 українських дітей до таборів перевиховання повідомила правозахисниця

Прямий ефір