Блокування роботи СММ ОБСЄ у Донецьку: у ТКГ розповіли подробиці (ВІДЕО)

Фото Укрінформ

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ продовжують залишатися у тимчасово окупованому Донецьку. А крок щодо припинення роботи безпосередньо пов’язаний з питанням безпеки членів Місії.

Про це в ексклюзивному коментарі розповіла представниця окремих районів Донецької області (ОРДО) в Тристоронній контактній групі від України Тетяна Іванова, інформує UA.

За її словами, зараз йдеться про неможливість виконувати прямі обов’язки спостерігачів – виїжджати на патрулювання території.

“Це тільки на території Донецька. На всій іншій території місія ОБСЄ продовжує свою роботу. І то там вона не зупинила роботу, а вона призупинила будь-які дії. Тобто вони перебувають в готелі, вони не виїжджають з метою безпеки, і ті дії, які повинна здійснювати місія ОБСЄ, вони просто не роблять. Вони не займаються моніторингом, вони не виїжджають на якісь точки, об’єкти, тимчасово, поки не буде розв’язане питання їхньої безпеки”, – сказала Іванова.

Як відомо, СММ ОБСЄ припинила роботу в окупованому Донецьку з міркувань безпеки. Це рішення пов’язане з проведенням 15-16 жовтня мітингу прихильників так званої “ДНР” у Донецьку біля входу в готель Park Inn, в якому розташований офіс ОБСЄ.

Раніше Україна закликала ОБСЄ до дистанційного моніторингу ситуації в окупованому Криму.

Читайте також: Кількість обстрілів зростає в геометричній прогресії: ситуацію на Донбасі обговорюємо з керівником української сторони СЦКК

Прямий ефір