Блінкен пояснив, як у США бачать перемогу України

Ентоні Блінкен. Фото: president.gov.ua

Значним успіхом для Києва стане інтегрована із Заходом країна, яка буде сильною у військовому, економічному та демократичному планах. Так державний секретар США Ентоні Блінкен прокоментував заяву президента Володимира Зеленського про те, що Україна та Захід мають різне розуміння перемоги, інформує FREEДОМ з посиланням на офіційний сайт Держдепу США.

За словами держсекретаря США, зараз Київ має насамперед зосередитися на здатності стримувати супротивника й захищатися від агресії довгий час.

“Президент Байден проклав шлях до того, щоб понад 30 країн погодилися вести переговори з Україною про двосторонні безпекові угоди протягом 10 років. Ці угоди дають сигнал Путіну, що він не може просто перечекати дії України та всіх її партнерів. Водночас Україна розвиває власну оборонно-промислову базу. Крім того, ми намагаємося залучити в Україну інвестиції приватного сектору, щоб її економіка могла зростати та процвітати. За правильного інвестування вона має величезний потенціал. Звичайно, для реалізації як військового, так і економічного потенціалу необхідно забезпечити протиповітряну оборону для захисту територій. Думаю, ви побачите більше новин про це найближчими тижнями”, — сказав Блінкен.

Читайте також: США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні — що до нього увійшло

Раніше помічник державного секретаря США з питань Європи Джеймс О’Браєн під час слухань у Палаті представників заявив, що Конгрес США розширить географію ймовірних ударів Збройних сил України (ЗСУ) американською зброєю по території Росії, якщо країна-агресор спробує збільшити нинішній фронт.

Прямий ефір