Безпрецедентна подія — експерти про знищення Україною російського стратегічного бомбардувальника Ту-22М3 (ВІДЕО)

Знищений Ту-22М3. Фото: t.me/krymrealii

Уперше Збройні сили України (ЗСУ) під час виконання бойового завдання знищили російський Ту-22М3 у повітрі. Експерти вже назвали це безпрецедентною подією. А міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс — величезним проривом України, повідомляє FREEДOM.

“Уперше зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил у взаємодії з Головним управлінням розвідки (ГУР) Міністерства оборони України знищили дальній стратегічний бомбардувальник Ту-22М3 — носій крилатих ракет Х-22”, — прокоментував знищення російського стратегічного бомбардувальника командувач Повітряними силами ЗСУ Микола Олещук у Telegram.

Як зазначив начальник ГУР Кирило Буданов, українські військові тиждень чекали можливості вразити ціль у Ставропольському краї РФ.

“Борт повертався після ракетного удару по Україні. Його збили на відстані 308 км тими самими засобами, які раніше використовували, щоб знищити російський літак дальнього радіолокаційного виявлення й управління А-50″, — розповів Кирило Буданов BBC News Україна.

Ракетами Х-22 Росія завдавала найбільш руйнівних ударів по українських містах. Така ракета в січні 2023-го зруйнувала два під’їзди дев’ятиповерхового будинку в Дніпрі, у червні 2022 року — торговий центр у Кременчуці. 19 квітня поточного року — знову ціллю став житловий будинок у Дніпрі. Того ж дня українським військовим уперше вдалося знищити дальній стратегічний бомбардувальник Ту-22М3 і крилаті ракети Х-22.

“Втрата літака сигналізує про нову вразливість збройних сил Путіна, які покладаються на бомбардувальники часів холодної війни як основний інструмент у своїй ракетній кампанії проти України”, — йдеться у публікації Bloomberg.

“Україна зробила величезний прорив, вперше збивши російський стратегічний бомбардувальник. Наша розвідка показує, що Росія втратила щонайменше 100 літаків”, — написав міністр оборони Великої Британії в соцмережі Х.

Збройні сили України раніше знищували російську стратегічну авіацію в місцях базування. Важливо, що цього разу бомбардувальник збили в повітрі, під час виконання бойового завдання.

“Ми можемо говорити про те, що Україні вдалося знищити не тільки два А-50 і велику кількість сучасних літаків Су-34 або Су-35. До цього ще додався стратегічний бомбардувальник, який входив до ядерної тріади Радянського Союзу, а надалі й Росії. Ми можемо говорити про те, що російським літакам зараз буде складніше виконувати завдання. Вони розумітимуть, що все-таки заходити в повітряний простір Азовського або Чорного морів їм буде складніше, тому що вони можуть бути вражені”, — зазначив авіаційний експерт Анатолій Храпчинський.

У Міністерстві оборони Росії причиною аварії Ту-22М3 назвали “технічну несправність”. Пишуть, що бомбардувальник упав після виконання бойового завдання під час повернення на аеродром базування. А також про те, що боєкомплекту на борту літака не було і впав він у безлюдній місцевості.

Читайте також: Україна знищила чергову російську “чудо-зброю” — деталі операції зі збиття Ту-22М3 (ВІДЕО)

Нагадаємо, Сили оборони України вперше збили стратегічний бомбардувальник Ту-22М3, який здійснював масовані ракетні атаки по території України. Сталося це 19 квітня. Причому борт збили в польоті.

Читайте також: “Великий прорив для українських військ”: деталі унікальної операції ЗСУ зі збиття Ту-22М3 розповів Євлаш

Прямий ефір