Безпілотники — ефективна зброя оборони, розв’язання наступальних завдань може забезпечити лише артилерія, — військовий експерт

Робота артилеристів на передовій. Скріншот: uatv.ua

Безпілотники не можуть замістити артилерію, яка донедавна розв’язувала 80% завдань бойового ураження. Вони є ефективною зброєю оборони, але для розв’язання наступальних задач потрібне зосередження вогню, яке може забезпечити лише артилерія. Таку думку сьогодні, 16 квітня, в ефірі FREEДОМ висловив військовий експерт Сергій Грабський.

“Безпілотник через те, що несе дещо інший заряд, не може забезпечити таку щільність зосередження вогню, як, наприклад, артилерійська батарея. Навіть елементарна фізика каже, що максимальне навантаження безпілотника — це 3-5 кг вибухівки, що він може нести. Артилерійський снаряд може нести до 15-20 кг”, — каже він.

Експерт пояснив, чому безпілотник не зможе розв’язати наступальних задач.

“Безпілотник не може “розібрати” польове укріплення, він може завдавати ударів, які порушать експлуатацію, але “розібрати” укріплення не зможе. Для цього потрібна артилерія. Артилерія і лише артилерія може забезпечити вогневий вал, під прикриттям якого війська зможуть просуватися вперед. Безпілотники на сьогодні є ефективною зброєю оборони. Саме оборони. Але для вирішення наступальних завдань необхідне зосередження вогню, і це зосередження може забезпечити лише артилерія на вузьких ділянках фронту, щоб забезпечити прорив наших частин. Тому безпілотник — дуже ефективна зброя, але зброя оборони чи стримування. А наступальні задачі має розв’язувати таки вогневий вал, який забезпечується артилерією”, — пояснив Грабський.

Читайте також: Бракує снарядів і ППО: перспективи утримання Часового Яру під українським контролем оцінив Селезньов

Нагадаємо, прем’єр-міністр Чехії Петро Фіала повідомив, що Чехія уклала контракт на перші 180 тис. артилерійських боєприпасів для України. На думку військового експерта Сергія Грабського, вони можуть прийти до військ приблизно через місяць.

Прямий ефір