Бракує снарядів і ППО: перспективи утримання Часового Яру під українським контролем оцінив Селезньов

Ситуація в районі Часового Яру. Ілюстрація: deepstatemap.live

На фронті в Донецькій області в напрямку на Часів Яр росіяни проводять “м’ясні штурми”, а також намагаються взяти в оточення деякі українські позиції. Але наразі місто Часів Яр перебуває під контролем Сил оборони України. Про це сьогодні, 12 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМрозповів військовий експерт Владислав Селезньов.

“У напрямку Часового Яру противник постійно проводить “м’ясні штурми”. Східна частина цього населеного пункту перебуває під впливом ворожих штурмових підрозділів — час від часу вони заходять у крайні хати населеного пункту. Будинки [в Часовому Яру] зруйновані вщент і російською авіацією, і російською артилерією. Наші артилеристи в межах контрбатарейної боротьби знищують ворожу артилерійську зброю, живу силу, яка на бронетехніці проривається в напрямку Часового Яру”, — повідомив Селезньов.

Він наголосив, що перспектива утримання міста під контролем Сил оборони України залежить від ресурсних можливостей української армії.

“Якщо нашим артилеристам вистачатиме боєприпасів, то шанси росіян на просування вперед — вельми примарні”, — уточнив експерт.

Селезньов додав, що небезпека ситуація в районі Часового Яру зумовлена ще й тим, що, крім проведення лобових штурмів, окупанти намагаються взяти в оточення оборонні позиції Сил оборони України, заходячи для цього з північного сходу і південного сходу.

“Ситуація дуже динамічна. І навряд чи хтось зараз візьме на себе сміливість стверджувати, що ми зможемо зі стовідсотковою ефективністю утримувати наші рубежі та позиції. Адже ключова відповідь на питання — а чи матимуть наші воїни достатню кількість ресурсів на цій ділянці фронту — досі висить у повітрі. Але зараз фактично відбувається сточування російського наступального потенціалу”, — акцентував він.

Також українським захисникам на цьому напрямку фронту критично не вистачає систем протиповітряної оборони, “зокрема тактичного рівня”.

“Учора ми всі бачили відео, як над Часовим Яром літає російський штурмовик Су-25. Це свідчення про те, що систем ППО на цій ділянці фронту нам критично не вистачає. Не вистачає до того рівня, що росіяни беруть на себе нахабство літати над головами наших захисників”, — резюмував Владислав Селезньов.

Читайте також: Кремль намагається використати вікно можливостей: аналітик прокоментував ескалацію на Донецькому фронті

Прямий ефір