Бахмут — важливий плацдарм, який забезпечить перспективи українському контрнаступу, — Селезньов

ЗСУ в Бахмуті. Фото: Facebook/93-тя ОМБр Холодний Яр

Російські війська докладають основних зусиль на напрямках Бахмута, Авдіївки та Мар’їнки. Там вони атакують усіма наявними артилерійськими засобами. Але водночас противник зазнає величезних втрат. Про це сьогодні, 13 квітня, розповів військовий експерт Владислав Селезньов в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Росіяни нині максимально скоротили місця, де докладають основні свої зусилля. Безумовно, це напрямок у районі Бахмута, Авдіївки, Мар’їнки. Там вони намагаються атакувати всіма наявними у них силами та засобами, насамперед артилерійськими засобами. Бо на інших ділянках фронту спостерігається певне затишшя. Ні, артилерійський вогонь не зупинився повністю, але його кратно менше, ніж це було раніше”, — зазначив експерт.

Що стосується тактики, яка зараз використовується окупантами в районі Бахмута, то, вважає Селезньов, це калька дій приватної військової компанії “Вагнер”. Проте росіяни, як і раніше, зазнають величезних втрат.

“Саме вони винайшли це “ноу-хау”, яке дає певні територіальні придбання для путінської армії, — піхотно-артилерійський штурм. Але йти під прикриттям мінометного вогню на добре укріплені позиції українських Сил оборони — фактично це квиток в один кінець. Вціліти в першому ж бою шансів вкрай вкрай мало. Але, не маючи інших можливостей просуватися вперед, росіяни використовують цю тактику”, — сказав Селезньов. 

Експерт вважає, що президент РФ Путін, як і раніше, вимагає від своїх генералів територіальних придбань. 

“Ми ж пам’ятаємо, з чого починалася ця так звана “спеціальна військова операція”. Це спроба взяти повністю під контроль усю територію Донецької та Луганської області. Завдання не виконано — понад 13 місяців тривають активні бойові дії, і росіяни тупцюють у районі Мар’їнки, Авдіївки та Бахмута, не маючи змоги реалізувати ті самі плани і забаганки Путіна”, — підкреслив Селезньов. 

Проте у росіян ще залишаються сили, засоби і можливості просуватися вперед на окремих ділянках фронту, каже Селезньов. 

“Вони мають відповідні сили, засоби, можливості просуватися вперед на тих чи інших, вкрай важливих для них напрямках. Так, безумовно, вони істотно скоротилися. Наприклад, у лютому минулого року росіяни одномоментно діяли фактично на дев’яти напрямках, відправляючи те саме 200-тисячне угруповання російських військ з метою максимального просування вперед”, — сказав експерт. 

Плани на папері у росіян є і вони їх намагаються реалізувати в тій чи іншій мірі своїх можливостей, а можливості — не безмежні, доповнив він. 

Селезньов зазначив, що війська РФ намагаються вирівняти лінію оборони. 

“Останні кілька днів я постійно зустрічаю у відкритих засобах інформації, повідомлення про те, що росіяни намагаються захопити Авдіївку, Мар’їнку та Бахмут, щоб у такий спосіб вирівняти свою лінію, по якій у перспективі проходитимуть їхні оборонні позиції. І в принципі, певна логіка в цих міркуваннях є. Ми бачимо, яку величезну кількість заходів інженерно-фортифікаційного порядку порядку було проведено російськими окупантами на півдні Херсонської області та Запорізької області”, — зазначив Селезньов.  

Бахмут водночас, вважає він, залишається важливим плацдармом, який забезпечить український контрнаступ. 

“Коли ми говоримо про Бахмут, це не тільки ділянка фронту, де росіяни зазнають величезних втрат, що, природно, нам працює в плюс. Це, зокрема, важливий плацдарм, який забезпечить перспективи українському контрнаступу”, — резюмував військовий експерт.

Читайте також: “Місто все розбите, туди заїхати і виїхати — це фортуна”: воїни ЗСУ розповіли про те, що відбувається в Бахмуті (ВІДЕО)

Нагадаємо, у місті Бахмут Донецької області на сьогодні склалася найважча ситуація в зоні бойових дій, оскільки там сконцентрована найбільша кількість сил і засобів противника. Росіяни намагаються максимально зруйнувати місто.

Читайте також: Армія РФ намагається взяти під повний контроль Бахмут — ситуація на фронті у зведенні Генштабу ЗСУ

Прямий ефір