Авіація МВС доправила з Вінниці до Києва живе серце донора для 12-річної пацієнтки (ФОТО)

Фото з сайта mvs.gov.ua. Хірург Борис Тадуров несе контейнер із донорським серцем

Сьогодні, 28 вересня, поліцейським гелікоптером авіації МВС із Вінниці до Києва вдалося оперативно доправити живе серце 38-річного донора. Чоловік загинув від нещасного випадку. Серце пересадили 12-річній дівчинці.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт МВС.

“Щойно закінчилась операція з пересадки серця 12-річній дівчинці, яка втратила б життя, якби вчасно не доставили орган. Серце вже б’ється у її грудях! У межах спільного з МОЗ проєкту аеромедичної евакуації сьогодні поліцейським вертольотом Airbus Helicopters Н-145 з Вінниці донорське серце лише за 50 хвилин було доправлено до Києва”, – повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

За словами хірурга Бориса Тадурова, 12-річна дівчинка – наймолодша в Україні пацієнтка, яка потребувала операції з пересадки серця. Найбільша складність полягала у тому, що серце донора було від дорослої людини, а реципієнтом була дитина.

Нирки та печінку від того самого 38-річного вінницького донора із супроводом патрульної поліції терміново привезли у Київ для пересадки пацієнтам інших лікарень.

Дві нирки буде сьогодні пересаджено дівчаткам 12 та 17 років. Печінку отримає ще одна 17-річна дівчина, яка вже близько місяця знаходилася у критичному стані в реанімації.

Нагадаємо, всі обласні клінічні лікарні України в 2022-2023 роках будуть забезпечені майданчиками для вертольотів в рамках президентської програми “Велике будівництво”.

Читайте також: Українські лікарі вперше трансплантували кістковий мозок дорослому від неродинного донора (ФОТО)

Прямий ефір