Альтернативні оператори та чищення браузера: правозахисниця розповіла, як убезпечити себе на окупованих територіях

Віра Ястребова. Фото: ukrinform

Українці з тимчасово окупованих територій тримають зв’язок із родичами та близькими завдяки альтернативним мобільним операторам. Виконавчий директор “Східної правозахисної групи”, адвокат Віра Ястребова в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA повідомила про декілька правил, дотримуючись яких можна мінімізувати ризики з боку РФ.

На окупованих територіях, за словами Ястребової, росіяни замінюють українських провайдерів на російські.

“Ми всім говоримо: обов’язково видаляйте історію браузера та історію повідомлень, щоб не завдати собі шкоди. З приводу мобільного зв’язку —можна використовувати альтернативні оператори. Були випадки, коли люди додзвонювалися по міському зв’язку з Донецька на телефонну картку, зареєстровану на грузинський номер. Зв’язок між Росією та Грузією не заборонено”, — повідомила правозахисниця.

Ястребова наголосила, що насамперед має бути забезпечення безпеки.

“Принцип правозахисників має бути, як у лікарів — не нашкодити. Для цього вживаємо заходів та інструктуємо людей”, — зазначила вона.

Крім того, експертка наголосила, що марафон FREEДОМ також підтримує українців на непідконтрольних територіях.

“Люди дивляться марафон, і для них це оплот надії у ЗСУ та віри в те, що вони будуть де-юре у полі України. Вони продовжують вважати себе українцями, їм зараз важко, і ми маємо допомогти всім, що в наших силах”, — заявила Ястребова.

Нагадаємо, народний депутат України, голова Постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA заявив, що Україна довела Альянсу: вона не тільки може увійти до пояса безпеки для Європи, але й зробить великий вклад.

Про звірства росіян мають розповідати ті, хто пройшов через полон. Інтерв’ю з парамедиком Тайрою

Читайте також: Війська РФ обстріляли студентське містечко в Краматорську — подробиці від кореспондентки UA

Прямий ефір