Документи, ухвалені Парламентською асамблеєю Організації безпеки Ради Європи (ПА ОБСЄ), є рішеннями, на які орієнтуються потім і уряди, й парламенти країн, що входять до складу ОБСЄ. Визнання в резолюції ПА ОБСЄ дій РФ в Україні геноцидом українського народу є дуже важливим кроком. На цьому в ефірі телеканалу FREEДОМ акцентував віцепрезидент Парламентської асамблеї ОБСЄ, голова комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.
За його словами, на підставі резолюції ПА ОБСЄ національні парламенти країн організації зможуть визнати дії Росії щодо України геноцидом.
“Взагалі ця сесія ПА ОБСЄ є безпрецедентно успішною для України, тому що ми маємо нашу окрему українську резолюцію (“Безпека та геополітичні виклики в регіоні ОБСЄ: десять років збройної агресії Російської Федерації проти України”, — ред.). Вона, до речі, з’явилася завдяки тому, що було створено спеціальний комітет Парламентської асамблеї по Україні. І, по суті, резолюція є зведенням трьох доповідей спеціальних доповідачів по Україні, які в цьому комітеті були призначені”, — зауважив Потураєв.
Він звернув увагу, що, крім резолюції, яка визнає дії Росії щодо України геноцидом, є і резолюції трьох головних комітетів ПА ОБСЄ.
“Кожна з резолюцій як мінімум наполовину присвячена Україні. Ці резолюції стануть основою загальної Бухарестської резолюції ПА ОБСЄ, яка буде мінімум наполовину присвячена Україні. Від початку війни РФ проти України я не пригадую такої кількості надважливих документів, у яких чітко розбирається, чітко характеризується і чітко засуджується те, що робить Російська Федерація. І це свідчить, що всі розмови про те, що “Європа втомилася”, “світ втомився”, “Україна вже не у фокусі уваги”, — нісенітниця й брехня”, — резюмував віцепрезидент Парламентської асамблеї ОБСЄ.
Читайте також: Геноцидна війна проти України і необхідність деколонізації РФ: історичну резолюцію ПА ОБСЄ обговорили експерти
Нагадаємо, 29 червня Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію, в якій визнала дії Російської Федерації геноцидом українського народу і необхідність деколонізації РФ.
XXXI щорічна сесія ПА ОБСЄ проходить із 29 червня до 3 липня в Бухаресті (Угорщина). У заході беруть участь 250 парламентаріїв з Європи, Північної Америки та Центральної Азії.