Те, що пропонує Путін, жодного стосунку до миру не має, він хоче домогтися капітуляції України, — Фесенко

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Кремлівський режим продовжує поширювати своє бачення закінчення війни. Нещодавно російський диктатор Володимир Путін заявив, що хоче продовжити з Україною стамбульські “переговори про мир”. Насправді, те, що пропонує Путін — це капітуляція України, якої він хоче домогтися так званими мирними переговорами, бо не може її домогтися на полі бою. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив політолог Володимир Фесенко.

“Те, що пропонує російський диктатор Путін, ніякого відношення до миру не має. Це капітуляція України, якої хоче Путін, тому що не може домогтися її на полі бою. Він не може перемогти Збройні сили України (ЗСУ), Українську державу. Тому намагається скористатися ажіотажем навколо теми миру і мирних переговорів, який, до слова, з’явився після саміту в Швейцарії”, — зазначив політолог.

За його словами, пропозиція Путіна жодного стосунку до миру не має. Він хоче, щоб Україна роззброїлася.

“Тому він посилається на переговори в Стамбулі 2022 року. До речі, він не посилається на якісь домовленості, тому що ніяких домовленостей не було. Були пропозиції української сторони. Україна готова була піти тоді в Стамбулі 29 березня на певні компроміси. Але в обмін на те, що Росія повернеться на рубежі до вторгнення 23 лютого. Цього не сталося. Путін посилається на документ, який датований 15 квітня 22 року. Це не якісь домовленості, це російський проєкт “мирного договору”, який Україна не прийняла”, — констатував гість ефіру.

Він пояснив, чому Україна не прийняла цей проєкт договору.

“Тому що в цьому проєкті договору йшлося про скорочення в чотири рази української армії, скорочення українських озброєнь. Фактично йшлося про роззброєння України. Звичайно, на такі умови Україна не погодилася. А Путін, як завжди, він нахабно, підло бреше. Він показує ці папірці. І там було помітно написано проєкт і дата 15 квітня. Востаннє зустрічалися українська і російська делегація в Стамбулі 29 березня. У квітні жодних зустрічей не було”, — додав експерт.

На думку політолога, російський диктатор, пропонуючи продовжити стамбульські “переговори про мир”, хоче не просто завершити війну, а роззброїти Україну для подальшого захоплення її територій.

“Путін не хоче завершити війну. Його це не цікавить. Він хоче, щоб Україна погодилася на роззброєння, на скорочення своєї армії так, щоб у нас залишилося символічно 60-80 тис. осіб, які не зможуть, звичайно, захистити всю країну. Тому це, звичайно, виверти Путіна, його маніпуляції, які не мають жодного стосунку до миру. Путін не намагається розмити формулу миру президента Зеленського. Він взагалі категорично її не приймає. Він хоче нівелювати ефект від Саміту миру. У когось народилися надії на мирні переговори, хтось почав пропонувати себе в ролі посередника, хтось хоче запросити Росію на наступний Саміт миру. Але Путін вирішив зіграти в контргру. Він вирішив підвищити ставки і намагається нав’язати свої умови”, — резюмував Володимир Фесенко.

Читайте також: Ситуативні союзники: про те, хто допомагає Путіну просувати наративи про уявний мир, розповів Чаленко

Прямий ефір