Понад 100 українських полонених стратили в російських в’язницях — дані Офісу генпрокурора

Ілюстративне фото: donpress.com

У російських в’язницях стратили вже понад 110 українських полонених Про це в інтерв’ю “Укрінформу” розповів керівник Департаменту Офісу генерального прокурора з протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Юрій Білоусов, повідомляє FREEДОМ.

“Загалом у нас понад 110 військовослужбовців було страчено вже після здачі в полон у місцях несвободи. Це та сама “Оленівка”, — заявив Білоусов.

Міжнародний кримінальний суд разом з українськими слідчими розслідує факти тортур і жорстокого поводження щодо українських військовополонених у російських в’язницях. Катування українських полонених у російських місцях несвободи стали системними та свідчать про те, що це невід’ємна складова політики РФ.

Наразі українські слідчі збирають доказову базу з місць, де практика катувань найбільш поширена. В Офісі генпрокурора є окремий підрозділ, який працює з такими фактами.

Читайте також: Як розслідуватимуться вбивства українських військовослужбовців, які здалися в полон — деталі від Павліченка

Нагадаємо, наразі Україна розслідує 27 проваджень за фактами страти. Про підозри повідомили чотирьом росіянам, винесено один судовий вирок. За словами генпрокурора України Андрія Костіна, фактично всі українські військові зазнають тортур у російському полоні — окупанти утримують їх у нелюдських умовах, морять голодом, відмовляють у медичній допомозі, б’ють за українську мову та вдаються до інших способів фізичного і морального насильства.

Прямий ефір