Україна активно залучає країни для участі в Глобальному саміті миру, щоб показати тим, хто вагається, — час обирати сторону, — політолог

Ігор Рейтерович. Фото: radiosvoboda.org

Україна активно залучає країни з усіх континентів для участі в Глобальному саміті миру, підготовка до якого зараз триває. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Ігор Рейтерович.

“Зараз ведеться активна робота над тим, щоб якомога більшу кількість країн було представлено. І я думаю, що цифра в 50 країн — далеко не остання, оскільки є ще час, й за цей час багато чого може змінитися. Зокрема, йдеться про ширше залучення якраз країн глобального Півдня, які готова взяти участь у цьому саміті. І не просто бути присутніми, а я так розумію, безпосередньо брати участь в ухваленні рішень якоїсь фінальної резолюції та, можливо, навіть розробки конкретних кроків щодо врегулювання ситуації, пов’язаної з російсько-українською війною. Тому в цьому плані зараз ще досить багато часу залишається в запасі. Я думаю, нас очікують суттєві, скажімо так, сюрпризи з погляду представництва на цьому саміті”, — вважає політолог.

Він наголосив, що для такого саміту кількість має значення, й що більше країн буде представлено, то краще.

“Тому що це дуже важливий аргумент, з одного боку, як елемент такого тиску на Російську Федерацію, з іншого — як важливий певний маркер для тих країн, які зараз ще не визначилися, який бік у цій війні вони займають й чи треба продовжувати, наприклад, чи посилювати тиск на ту ж Російську Федерацію. Тому присутність там країн з усіх континентів покаже тим, хто ще досі, скажімо так, вагається, що треба обирати правильний бік. І цей правильний бік, звісно, стосується закінчення війни, причому відповідно до всіх міжнародних документів, які Російська Федерація порушила та продовжує порушувати”, — сказав Рейтерович.

Він наголосив, що на саміті, окрім важливих питань щодо агресії РФ проти України, необхідності відновлення територіальної цілісності та державного суверенітету України, обговорюватиметься й тема майбутньої системи міжнародних відносин, системи міжнародної безпеки.

“Війна, яку розпочала Росія, значною мірою чинну систему, яка існує сьогодні, підірвала, й вона повинна буде пройти досить серйозний такий період трансформації. І в якості певних трансформаційних рішень, які безпосередньо будуть ухвалені на саміті. Тому що це буде не тільки декларація, я думаю, що це будуть і конкретні практичні кроки, спрямовані на вибудовування нової системи міжнародних відносин, яка буде справедливою та яка не дасть змоги в майбутньому будь-якій країні, не тільки Російській Федерації, почати війну за принципом, за яким Росія почала війну проти України”, — сказав Рейтерович.

Читайте також: Глобальний саміт миру у Швейцарії: десятки країн погодилися взяти участь

Нагадаємо, Глобальний саміт миру відбудеться 15-16-го червня у швейцарському Бюргенштоку, поруч із містом Люцерн.

Прямий ефір