Союзники Києва підтримали рішення Палати представників США щодо виділення пакета допомоги Україні. Якщо Путін сумнівався у рішучості Заходу підтримувати Україну, це покаже йому, що наша спільна воля непохитна, написав міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон, інформує FREEДОМ.
Мета американської військової підтримки — надати Україні можливість захищатися та досягти перемоги над Російською Федерацією. Про це йдеться у законопроєкті Палати представників США щодо допомоги Україні, який конгресмени схвалили 20 квітня й тим самим — після 7-місячної затримки — вивели рішення на фінішну пряму.
“Цей двопартійний закон дозволить збільшити обсяг життєво важливої допомоги у сфері безпеки, щоб допомогти Україні захистити себе від агресії Росії, підтримати захист Ізраїлю від Ірану та його поплічників, а також збільшити потік вкрай необхідної гуманітарної допомоги палестинському цивільному населенню, що страждає в секторі Газа. Цей закон також є важливою інвестицією у майбутнє Америки”, — заявив міністр оборони США Ллойд Остін, якого цитує сайт міністерства.
З пакета на загальну суму 95 млрд доларів близько 8 млрд підуть на допомогу союзникам США в Індо-Тихоокеанському регіоні та на протидію Китаю. Близько 26 млрд — на підтримку Ізраїлю та мешканців Гази. І майже 61 млрд доларів — для України.
“Дуже вагомий пакет, який відчують і наші воїни на передовій, і наші міста та села, які страждають від російського терору. Дякую кожному та кожній, хто підтримав наш пакет. Це рішення для захисту життів. Безперечно, ми використовуємо американську підтримку, щоб зміцнити обидва наші народи та наблизити справедливе завершення цієї війни — війни, яку Путін має програти”, — заявив президент України Володимир Зеленський.
Голосування у Палаті представників США привітав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. За його словами, ця допомога необхідна не лише для України, а й для Сполучених Штатів та Європи.
“Україна використовує зброю, надану союзниками НАТО для знищення російського бойового потенціалу. Це означає для нас більшу безпеку в Європі та Північній Америці”, — сказав Столтенберг.
Чітким сигналом Кремлю назвав рішення нижньої палати Конгресу США президент Європейської Ради Шарль Мішель. Законопроєкт вітали лідери інших інституцій Європейського Союзу.
“Я вітаю голосування Палати представників США, яке затвердило найважливіший пакет допомоги Україні, що давно назрів, на суму 60 млрд доларів. Це посилає Кремлю чіткий сигнал: ті, хто вірить у свободу та статут ООН, продовжуватимуть підтримувати Україну та її народ”, — написав Мішель у соцмережі Х.
“Україна заслуговує на будь-яку підтримку, яку вона може отримати у боротьбі з Росією. Трансатлантичні союзники єдині у підтримці свободи та демократії”, — заявила в соцмережі Х голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн.
“Україна отримає трансатлантичну підтримку, необхідну їй, щоб протистояти російській агресії”, — зазначив у соцмережі Х верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики та безпекової політики Жозеп Боррель.
“Єдиний шлях до миру — допомогти українському народу захистити себе. Ми єдині. За свободу проти агресії”, — написала президентка Європарламенту Роберта Метсола в соцмережі Х.
Європейські лідери закликали союзників продовжувати нарощувати виробництво зброї та боєприпасів.
“ЄС тепер має збільшити наше власне виробництво озброєння та боєприпасів, щоб допомогти Україні на довгостроковій основі”, — наголосив у соцмережі Х міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем.
Рішення США про допомогу Україні набуде чинності після того, як президент Джо Байден підпише пакет законопроєктів. Але перед цим за нього проголосує Сенат. Це станеться вже 23 квітня, заявив лідер демократичної більшості у верхній палаті Конгресу Чак Шумер.
Читайте також: Палата представників США схвалила допомогу Україні: емоції конгресменів, розподіл коштів та оцінки експертів
Нагадаємо, Палата представників Конгресу США 20 квітня ухвалила й законопроект про конфіскацію активів РФ на користь України. Завдяки цьому Україна зможе отримати близько 8 млрд. доларів.