ЗС РФ намагалися прорвати кордон у Харківській області: про мету операції розповів Маломуж

Микола Маломуж. Фото: apostrophe.ua

Спроба збройних сил РФ прорватися до Харківської області тактична операція з метою відволікання українських захисників від інших напрямків. Про це сьогодні, 10 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

“Ця операція планувалася давно. Це не стратегічна наступальна операція, а тактична операція для відволікання наших ресурсів від Часового Яру, Авдіївського та Мар’їнського напрямків. Також бачимо, що активізація пішла на Запорізькому напрямку”, сказав він.

Генерал зазначив, що спроба прориву в Харківській області була спрямована на відтягування сил і засобів української армії.

“Україна фіксувала посилення російського угруповання на Харківському та Сумському напрямках. І вони не могли не почати операцію, тому що необхідно було показати, що вони реально мають перспективу наступу”, наголосив Маломуж.

Так, російські війська залучили авіацію, ракетні системи, артилерію та живу силу.

“Це був вал вогню. І, звісно, вони пустили низку підрозділів, включно з диверсійними групами та стройовими частинами, для вторгнення на нашу територію, припускаючи, що ми розцінюватимемо це як стратегічний наступ; перекидатимемо туди нові й нові бригади, можливо, знімаючи зі східного й південного напрямків, і тим самим у них зросте перспектива на сході й півдні”, пояснив генерал.

На його думку, згодом російські війська мають намір посилити атаки на Часів Яр і просуватися по всій території Донецької області.

“Це нова стратегія ведення війни: не маючи успіхів на сході та півдні, намагаються створити новий осередок напруження, розтягнути наші сили та засоби, створити ще один осередок воєнних операцій, але тактичного рівня, та скувати наші резерви, які ми готували для контрударів, можливо, на сході та півдні”, підсумував Микола Маломуж.

Читайте також: Російські ДРГ намагалися прорвати кордон у Харківській області — що відомо

Зазначимо, речник Оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Назар Волошин повідомив, що Збройним силам України (ЗСУ) вдалося ліквідувати всі наступальні дії російських окупантів у Харківській області.

Прямий ефір