У Росії залишилося всього вісім літаків А-50, але з них тільки чотири-п’ять одиниць у робочому стані. Втрата всього одного робочого літака А-50 для РФ є критичною. Таку думку сьогодні, 17 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
За його словами, А-50, який знищили ЗСУ, в основному працював над Азовським морем.
“Також А-50 працював на Пвнічному, Південному і Східному напрямках. Ми помічали його і на території Білорусі, коли була ситуація дещо гостріша, ніж зараз. А-50 у росіян у наявності одиниці. З цих восьми ще в робочому стані, можливо, чотири-п’ять. Це питання потрібно вже більш ретельно вивчати або ж очікувати на дані розвідки, скільки літаків ще в бойовому стані, які можуть виконувати ті завдання, які росіяни собі ставлять. Тому знищення такого літака — це критичні речі”, — зауважив Ігнат.
Він уточнив, що літак А-50 проводив радіолокаційну розвідку на території України.
“Тобто виглядають усі повітряні цілі, які є на території нашої країни. Це можуть бути літаки, безпілотники, зенітні ракети, випущені по ворожих об’єктах, по тих же ракетах тощо”, — додав спікер.
Ігнат звернув увагу, що разом з А-50 був істотно пошкоджений і російський Іл-22.
“Літак, який працював у спарці з ним, — це повітряний командний пункт, який у режимі реального часу приймав інформацію від А-50, і в такий спосіб офіцери на борту керували бойовими діями військ. Тому ці дві цілі — це щось нове. Це вперше, щоб такого удару було завдано і про це говорив увесь світ. Втрата бойової техніки — це серйозний удар по режиму Путіна, як і крейсер “Москва”, як і якісь інші кораблі Чорноморського флоту в Криму. Режим зазнає втрат не просто в техніці, але й іміджевих втрат. Це, безумовно, відіб’ється на настроях як самих військ Росії, так і, думаю, все-таки російське населення буде потихеньку прозрівати”, — зазначив він.
Читайте також: ЗСУ знищили російський А-50 і підбили Іл-22: збитки для військ окупанта оцінили експерти
Нагадаємо, авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації ім. Антонова Валерій Романенко вважає, що російський Іл-22, який отримав пошкодження над Азовським морем, відновленню не підлягає.