Китаю не чужа пропаганда, яка йде з Кремля, але не все, що РФ намагається нав’язати світу, підтримують у Пекіні — думка китаєзнавиці

Росія і Китай. Ілюстрація: ukrinform.ua

Інтерес Китаю полягає в тому, щоб підтримувати тих, хто перебуває в конфронтації зі США і НАТО, Росія в цьому випадку не виняток. Але деякі рішення і заяви, які виходять від Кремля, не приймаються Пекіном. Про це сьогодні, 15 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла керівниця Центру досліджень Китаю при Ризькому університеті імені Страдиня Уна Олександра Берзиня-Черенкова.

“На рівні деяких історій Китай підтримував російську пропаганду. Інтерес один — Китай перебуває в стані дуже сильного протистояння — протистояння США, і в такій ситуації, ті сили, які теж обрали США як свого супротивника, корисні для того, щоб продати ідею про те, що нам потрібен новий порядок. Наприклад, китайська ініціатива глобальної безпеки, яка говорить про те, що блоки розповсюджуються, розповзаються, як брудна пляма по карті Європи, а це все Америка. Також у багатьох стратегічних документах Китаю відзначається дуже сильна неприязнь до “кольорових революцій”. Китаю зовсім не чужа пропаганда, яка йде з Кремля”, — пояснила вона.

Шантаж світу ядерною зброєю і непрагматичні рішення президента РФ Володимира Путіна не дають Китаю повністю стати на бік Російської Федерації в питаннях світової політики.

“Але чому Китай не стовідсотково все ж підтримує Росію? Тому що вони розуміють, наскільки рішення Путіна бувають непрагматичними, помилковими. Ми це бачимо в невтомній комунікації Китаю щодо ядерної зброї — щойно Москва щось скаже щодо ударів тактичною боєголовкою, то одразу Пекін заявляє, що добре б було все ж таки заспокоїтися. Тому деякі історії, які Росія намагається продати, Китаю вигідні, а деякі — ні”, — сказала експертка.

Читайте також: США використовуватимуть свої максимальні можливості, щоб Китай вплинув на Росію щодо війни проти України, — Добряк

Нагадаємо, перший за шість років візит до Сполучених Штатів сьогодні розпочав голова КНР Сі Цзіньпін. Там у нього запланована зустріч із президентом США Джо Байденом і відвідування щорічного саміту форуму Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва. Лідери Китаю та США проведуть переговори вперше за рік, імовірно, це зменшить тертя в найнебезпечнішому суперництві у світі.

Прямий ефір