Кожен десятий громадянин Росії стикався з тортурами, а кожен четвертий потрапляв у конфліктні ситуації з поліцейськими. Про це свідчать дані опитування “Левада-центру”. Правозахисники переконані, що тортури, насильство і вбивства — частина політики Кремля, повідомляє FREEДОМ.
Муніципального депутата Красносільського району Росії Олексія Горінова, який відбуває семирічне покарання за так звані фейки про російську армію, з 7 вересня тримають у штрафному ізоляторі (ШІЗО). Це перевищує всі дозволені законом терміни. Горінову не надають медичної допомоги, а нещодавно його обшукали в камері ШІЗО, змусили роздягнутися.
Тюремники склали на Горінова рапорт про псування майна через те, що він пальцем намалював на стінах камери смішні пики. Депутат вважає, що адміністрація може ще продовжити йому термін перебування в ізоляторі.
“Зараз я як ніколи розумію суть виразу “згноїти у в’язниці”. Але я не здаюся і, як і раніше, вважаю, що Росії така війна не потрібна. Взагалі ніяка не потрібна, тому що це дуже погано. Залишаюся на стороні світла і всіх обіймаю!”, — заявив Горінов.
“Є приклад антивоєнного активіста, який просто загинув у травні цього року у відділенні поліції після того, як його допитали. Визначення тортур у Росії дуже дивне. Тортурами вважається жорсткий фізичний вплив, коли вибивають зуби, ґвалтують шваброю або віником. А якщо тобі не дають таблетку, не викликають лікаря — це не тортури, це в порядку речей. Тортури — це коли ти на межі виживання”, — сказала директорка фонду “Русь сидящая” Ольга Романова.
Правозахисна організація “Команда проти тортур” опублікувала дослідження державного насильства в Росії “Дозволене — недозволене”. Результати опитувань жахають: силовики в країні катують, щоб вибити свідчення, отримати хабар, помститися або просто придушити людину. У Російській Федерації — це звична реальність.
“Насильство і тортури посилюють уразливості в суспільстві, позбавляють широке коло людей ресурсів і здатності діяти самостійно, забруднюють ідентичності безпосередніх учасників ситуації та за її межами. Унаслідок ситуацій насильства і катувань загострюється опозиція людини й правоохоронної системи, що знижує шанси продуктивної взаємодії, а насильницькі практики ще більше рутинізуються”, — з матеріалів соціологічного дослідження правозахисної організації “Команда проти катувань”.
Незалежний проєкт “Важливі історії” опублікував матеріал про системне насильство і тортури в окупованому Росією Мелітополі.
За свідченнями постраждалих, російська окупаційна влада організувала в місті найбільшу в’язницю в Європі.
“На сьогодні з тимчасово-окупованого Мелітополя у в’язницях, у підвалах незаконно утримуються понад 500 осіб. А всього за півтора року — це було понад 1000 осіб. Наші жителі, які залишаються в окупації, живуть у постійному страху, що вони можуть бути щосекунди вкрадені, щосекунди посаджені в полон без жодних причин”, — заявив міський голова Мелітополя Іван Федоров.
Катування в Росії заохочуються владою. 15-річний Адам Кадиров побив Микиту Журавеля за те, що той спалив Коран. Журавель — житель Волгограда. Після арешту його відправили в Чечню. Відео тортур було опубліковано в мережі. Батько підлітка — глава Чечні та найближчий соратник президента РФ Володимира Путіна Рамзан Кадиров написав, що пишається вчинком сина.
Публічно схвалили побиття деякі російські медіаперсони та політики.
Читайте також: Навчають розгону протестів і грають у терористів: про посилення мілітаризації у російських школах розповів опозиціонер