“Кинджал” — занадто дорога і занадто рідкісна ракета, щоб РФ витрачала її на пуски для терору цивільного населення України. Вона виробляється в Росії в невеликій кількості. Запуски “Кинджала” здійснюються для виконання певного бойового завдання. Про це сьогодні, 17 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
За його словами, сам по собі перехоплювач МіГ-31К — уже елемент терору.
“Переважно, 90%, таких злетів, навіть трохи більше — це, по-перше, морально-психологічний тиск. Створення стресових ситуацій в Україні, тобто чинення тиску”, — сказав Коваленко.
Інша частина, уточнив оглядач, — це виконання бойових завдань.
“Але як ми бачимо, це менш як 10%. Нещодавно по Коломиї було випущено ракети Х47-М2 “Кинджал”, але це було зумовлено тим, що вони спробували відпрацювати на попередження щодо відправки пілотів, які готуються на F-16. Тобто для них це, ми бачимо, наскільки болюча тема авіації, F-16, нервова тема, що вони готові навіть запускати “Кинджали”, щоб спробувати влучити в об’єкт, де перебувають пілоти, які в перспективі навчатимуться на цих винищувачах”, — розповів він.
Тобто, як пояснив Коваленко, запуски ракет з МіГ-31К можуть бути тільки в якихось виняткових випадках. Сам запуск ракети “Кинджал” не проводиться для здійснення терористичного акту.
Зазначимо, МіГ-31К — потенційний носій надзвукових ракет “Кинджал”. Коли він злітає в Росії, в Україні оголошують повітряну тривогу. Таких злетів за день може бути кілька. Нещодавно МіГ-31К випустив “Кинджали” по території України.
Читайте також: Скільки всього “Кинджалів” уже знищили в Україні, розповіли в Повітряних силах ЗСУ
Нагадаємо, у ніч проти 14 серпня Росія завдала по Одесі ударів ракетами “Кинджал” і дронами-камікадзе Shahed. За словами Коваленка, атака з використанням ракет, які українська протиповітряна оборона (ППО) вміє збивати, могла бути розвідкою, щоб виявити в регіоні більш досконалі комплекси для перехоплення цілей.