Канада виступає адвокатом України щодо членства в НАТО, — Чернєв

Єгор Чернєв. Фото: rada.gov.ua

Щодо перспективи членства України в НАТО позиція деяких країн Альянсу стає активнішою. Важливо, що процес щодо членства України в НАТО триває. Про це сьогодні, 31 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив заступник голови комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

“Сьогодні ми бачили ухвалену парламентом Чехії резолюцію про повну підтримку України в НАТО, про те, що вони закликають якраз-таки, щоб Україна стала членом НАТО якомога швидше. А до цього була схожа заява парламенту Естонії, наприклад, яка закликає на Вільнюському саміті дати нам запрошення. Тобто позиції деяких країн стають ще більш активними, публічно активними, що дуже важливо, навіть на рівні державних законодавчих органів”, — сказав він.

За словами Чернєва, також змінюються непублічні позиції країн, які не готові поки що підтримувати Україну публічно.

“Ми нещодавно були в Німеччині, яка до 24 лютого минулого року, скажімо так, не дуже хотіла розмовляти на тему членства України в НАТО і скептично до цього ставилася. Зараз коаліційна влада досить стримано, але говорить про перспективи членства України. А опозиція так взагалі підтримує і каже, що ми з дитинства були за Україну в НАТО. При тому, що потрібно підкреслити, що опозиція зараз — це ХДС/ХСС, які є материнською партією для Меркель, яка в 2008 році і не пустила, скажімо так, не тільки вона одна, але вона була однією з тих, хто були проти надання ПДЧ Україні тоді. Зараз же вони посипають голову попелом і кажуть, що це було неправильне рішення і що потрібно помилки виправляти. І ми маємо зробити все для того, щоб Україна стала членом НАТО. Це в Німеччині”, — розповів голова постійної делегації України в ПА НАТО.

Це ж стосується і Канади.

“Ми нещодавно спілкувалися з Канадою, яка готова виступати і виступає нашим адвокатом, не тільки сама займає досить чітку позицію з приводу України в НАТО, а й адвокатує наші інтереси в інших країнах. Розвиток є, процес іде. Так, не так швидко, як хотілося б нам”, — уточнив Чернєв.

На його думку, на саміті НАТО буде більше конкретики.

“Наскільки мені відомо, поки що фінальний документ не підготовлено. Усе ще наші партнери працюють над ним. Як мені говорили, найімовірніше, найосновніша частина готуватиметься десь тижні за три до саміту в липні. Але водночас ми зі свого боку зробили теж дуже багато. І ви бачили напевно декларацію Парламентської асамблеї НАТО, яка є досить теж таким вагомим, сильним документом, який закликає чітко на Вільнюському саміті дати чітку навіть не дорожню карту, а конкретні кроки, які мають бути зроблені Україною і НАТО назустріч одне одному для того, щоб Україна стала членом НАТО. Тобто процес іде. Ось це важливо”, — резюмував Єгор Чернєв.

https://www.youtube.com/watch?v=en4-AMF3rn4

Читайте також: На шляху до НАТО перед Україною стоїть програма мінімум і програма максимум — розбір

Як повідомлялося раніше, на майбутньому саміті НАТО у Вільнюсі члени Північноатлантичного альянсу планують розглянути майбутню архітектуру безпеки Європи та місце України в ній. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Може йтися про прискорену процедуру вступу Грузії та України до НАТО без плану дій щодо членства — за прикладом Швеції та Фінляндії.

Прямий ефір