Після нової атаки дронів на Москву і Підмосков’я Міністерство оборони РФ відрапортувало, що всі цілі, які літають над столицею федерації, збиті, а слідчий комітет Росії розслідує інцидент як теракт. Москвичі вперше задумалися про те, де знайти укриття від можливих атак. Люди скаржаться в соцмережах, що більше не почуваються в безпеці. Кремль не здатний захистити росіян у війні, яку розв’язав Путін, повідомляє FREEДОМ.
Так, 30 травня жителям Москви і Підмосков’я було важко дотримуватися спокою, оскільки вони прокинулися від звуків вибухів. У соцмережах з’явилися відео з безпілотниками, що летять. Повідомлення про вибухи і ймовірну роботу ППО надходили з Одинцова, Барвихи, Красногорська та інших передмість Москви. Місцеві жителі вперше відчули себе в небезпеці.
Російський Telegram-канал Baza першим повідомив, що Москву атакували 25 безпілотників. Потім журналісти повідомили про 32 дрони. У Міноборони Росії заявили, що в атаці було задіяно всього 8 безпілотних літальних апаратів (БпЛА) літакового типу, і всі вони нібито були збиті силами ППО. Мер Москви написав, що будівлі постраждали незначно, а жертв немає.
Новини про атаку безпілотників по російській столиці з’явилися після чергового масованого обстрілу російською армією Києва. Це була вже третя атака за добу. Цього разу житлові квартали української столиці російська армія атакувала дронами. 29 із 31 збила українська ППО. Загинула жінка, ще четверо осіб дістали поранення. Житловий багатоквартирний будинок — типова ціль для російської армії в Україні. Практично щоночі кияни перебувають під обстрілами. На столицю летять крилаті, балістичні ракети та дрони.
Безпілотники вже залітали в російську столицю і раніше. У ніч проти 3 травня 2023 року два безпілотники вибухнули над куполом Сенатського палацу Кремля. Тоді влада заявила, що стався теракт і спроба замаху на Володимира Путіна. 30 травня слідчий комітет Росії теж завів справу про теракт. Щоправда, у комітеті з оборони Держдуми вважають, що все це — лише “інформаційна акція”. Та й узагалі атака безпілотників сталася тому, що Росія — велика.
“У нас дуже велика країна і завжди знайдеться лазівка, де безпілотник може пролетіти, обходячи райони розташування засобів протиповітряної оборони”, — заявив голова Комітету Держдуми РФ з оборони Андрій Картаполов в інтерв’ю виданню РБК.
Російський політолог Аббас Галлямов згадав про ситуацію в Бєлгородській області. Тоді під час рейду “Російського добровольчого корпусу” і легіону “Вільна Росія” місцеві жителі скаржилися, що влада їх кинула.
“Сьогоднішній наліт на Москву дещо зрівняв ситуацію між столицею і Бєлгородом. Жителям останнього тепер буде не так прикро, населенню першого — не так пофіг”, — написав Галлямов у Тelegram.
Політична аналітикиня Ольга Курносова впевнена, що влада не здатна захистити мирних громадян від війни, яку розпочав Володимир Путін.
“Виявляється, коли ти починаєш війну, коли ти нападаєш на сусіда, війна може прийти і в твій дім. Я не знаю, мабуть, Кремль розраховував, що цього не станеться ніколи, що казати-то, це що називається “від авторів серіалу Київ за три дні”. Дуже багато хто з тих, хто розуміє, що відбувається, трепетно поставилися до рейду легіону “Свобода Росії” і РДК у Бєлгородській області, тому що це показує не тільки абсолютну проникність кордону, а й те, що всі правоохоронці понеслися, виблискуючи п’ятами, звідти, і, за великим рахунком, у ситуації, коли режим почне хитатися, ніхто цей режим не захищатиме”, — висловилася Курносова.
Російські пропагандисти повідомили, що в московській поліції після ударів безпілотниками оголосили план “Тайфун”, коли особовий склад залучається до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Цікаво, що саме так — “Тайфун” — назвав Вермахт стратегічну наступальну операцію на Москву 1941 року.
Читайте також: Сам факт, що по Москві вдарили “вперше з Другої світової війни”, підриває всі основи роспропаганди, — політтехнолог
Нагадаємо, на думку військово-політичного оглядача групи “Інформаційний спротив” Олександра Коваленка, не виключено, що всі нальоти дронів на Москву — внутрішній фактор, зумовлений інтенсифікацією внутрішньої конфронтації між силовими структурами: Міністерством оборони РФ та безпосередньо ФСБ, яка є курувальною структурою для ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина.