Греція та Угорщина блокують нові санкції проти Росії — розбір (ВІДЕО)

Ілюстративний колаж: aussiedlerbote.de

У Брюсселі країни ЄС обговорюють 11-й пакет санкцій проти Росії. Він передбачає обмеження для тих, хто допомагає Москві обходити штрафні заходи. Ухвалення нового пакета затягується через протест Угорщини. До неї днями додалася ще й Греція, з’ясували у виданні Politico. Афіни незадоволені тим, що в списку санкцій є дві грецькі компанії. Вони пов’язані з морськими вантажоперевезеннями, зокрема й орендою танкерів для транспортування нафти, повідомляє FREEДОМ.

“Греція довела до відома: якщо будуть конкретні докази порушень санкцій, про них необхідно буде повідомити зацікавлені держави-члени ЄС на технічному рівні, щоб це було належним чином розслідувано, а потім уже було ухвалено відповідні рішення”, — заявив неназваний дипломат ЄС у коментарі виданню Politico.

“Є такий цікавий нюанс, чому, як, на мій погляд, Греція так бурхливо реагує на всю цю історію, мовляв, ну не може вона просто змиритися з тим, що кілька її компаній будуть визнані спонсорами війни, міжнародними спонсорами війни. Поява такої інформації, що її компанії надають військову допомогу фактично Російській Федерації, яка воює проти України — це буде підривати її економіку зсередини. Тому зараз вони так і реагують. Хочуть, щоб ці компанії не потрапляли до санкційного списку”, — висловив думку керівник Центру громадської аналітики “Вежа” Валерій Клочок.

У Будапешті заявили, що блокуватимуть будь-яку ініціативу щодо України, доки в національному реєстрі “спонсорів війни” перебуватиме угорський OTPBank — його Україна в травні внесла до цього списку за, як повідомляють, “пільгові кредити російським військовим” і фактичне визнання так званих “ДНР” і “ЛНР”. У банку звинувачення відкидають. Проте дипломати ЄС дивляться на Афіни та Будапешт по-різному. Рівень невдоволення останнім набагато вищий, пише Politico, особливо, з огляду на те, що його проросійська та прокитайська лінія часто заважала ЄС досягти одностайності в заявах щодо Москви та Пекіна.

“Угорщина давно спекулює, але поряд із цим знаходять інструменти, за допомогою яких тиснуть на неї й змушують її голосувати за такі санкції. Я думаю, що з Грецією буде приблизно та сама історія. Чому я особливої проблеми не бачу? Це навпаки, навіть дуже добре, що ці проблеми стають публічними. Ми їх обговорюємо і наголошуємо на тому, що не можна однією рукою допомагати Україні, бо Греція справді багато допомагає Україні у військовому плані, а іншою — сприяти тому, щоби росіяни вбивали нас”, — зауважив Валерій Клочок.

Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель пообіцяв подолати внутрішні розбіжності щодо змісту 11-го пакета санкцій проти Росії. В Офісі президента України також з цього приводу відчувають стриманий оптимізм.

“Греція традиційно має великий морський торговельний флот і, вочевидь, він здійснює велику кількість операцій з Російською Федерацією. Але ні, не дочекаються. Ні ті, хто в Росії це лобіює, ні країни, які поділяють таку позицію. Я впевнений, що 11-й пакет санкцій буде ухвалено. Нам важливо зробити так, щоб санкційний пакет був дійсно наповнений”, — заявив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква в ефірі національного марафону “Єдині Новини”.

Залишається незрозумілим, коли європейські дипломати остаточно затвердять новий пакет антиросійських санкцій. Так, наприклад, міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна заявляла про те, що остаточне рішення буде ухвалено на наступній Раді у закордонних справах, тобто, не раніше 26 червня. Однак, як пише Politico, деякі дипломати виступили проти цієї пропозиції, заявивши, що рішення має бути ухвалене раніше.

Читайте також: Ніхто в Європі не дозволить Угорщині гальмувати санкційну політику, — аналітик про блокування 11-го пакету

Нагадаємо, Угорщина і Греція гальмують ухвалення одинадцятого пакета санкцій проти Росії.

Раніше директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос висловив думку, чому Туреччина не вводить санкції проти Росії.

Прямий ефір