Немає жодних юридичних або військово-правових, або військово-політичних бар’єрів для отримання Україною членства в НАТО. Про це сьогодні, 19 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив народний депутат України, представник президента України у Верховній Раді, член комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
“Зараз ми працюємо на різних рівнях над документами, які гарантуватимуть нашу безпеку у двосторонніх форматах з різними країнами. Дуже багато країн готові підписати такі угоди з Україною. Ми розуміємо, і ми реалісти, що, швидше за все, до закінчення війни, до деокупації всіх територій ми навряд чи зможемо бути членом НАТО навіть за якоюсь прискореною процедурою. Але, я думаю, що, коли в 2007-2008 роках створювалися різні програми членства, програма дій з набуття членства в НАТО, так званий ПДЧ, то на сьогодні говорити про якийсь ПДЧ точно сенсу немає. Оскільки українські Збройні сили і українські стандарти ведення сучасної війни демонструють, що в нас західні країни, зокрема країни НАТО, вже вчаться і вони це не приховують. Тому що, коли наші військовослужбовці навчаються за кордоном, вони дуже уважно вислуховують досвід бойових дій і командирів, які брали участь у цих бойових діях, вони дуже скрупульозно вивчають нашу тактику і стратегію ведення бойових дій”, — сказав він.
Тому, на думку нардепа, вже точно немає жодних підстав говорити, що Збройні сили України, сектор безпеки і оборони за якимись параметрами не відповідають стандартам НАТО.
“Тим паче, навіть якщо брати до періоду 2019-2020 років і станом на початок війни, дії України в плані адаптації своєї нормативно-правової бази до стандартів НАТО просунулися у багато разів. Тому ми очікуємо від цього вільнюського саміту ситуацію, за якої Україна отримає якийсь документ, який гарантуватиме, що після деокупації ми точно станемо членом цієї організації”, — каже Веніславський.
За словами представника президента, мета України і те, що можна вважати закінченням війни, — факт повної деокупації всіх тимчасово окупованих Росією українських територій.
“Безумовно, ми можемо говорити про те, що війну закінчено, тільки тоді, коли всі тимчасово окуповані території від 2014 року будуть деокуповані, на них повернеться українська влада, і ми тоді зможемо без жодних перешкод з точки зору невирішених міжнародно-правових питань бути повноправними членами НАТО. Але наразі ми до цього прагнемо, йдемо, а далі дивитимемося від дій, які зроблять наші ЗСУ в процесі деокупації”, — резюмував Федір Веніславський.
Читайте також: Оборонні плани НАТО неможливі без України, — Рейтерович
Як повідомлялося раніше, Україна офіційно приєдналася до Центру передових технологій з кібероборони НАТО і тепер зможе брати участь у його діяльності. Українські фахівці отримали можливість освоїти інноваційні стратегії у сфері кібербезпеки. Офіційне приєднання до структури Альянсу експерти називають ще одним кроком до вступу до НАТО.