Росія шукає шляхи переговорів з Україною, оскільки її ресурси виснажуються і санкції дають результати. Таку думку сьогодні, 28 квітня в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив професор кафедри міжнародних відносин Національного авіаційного університету Максим Ялі.
“Пан Резніков гранично ясно і зрозуміло, і коротко висловився з приводу того, що саме Росія шукає переговори. Вони їй необхідні, їй необхідна пауза. Їхні ресурси дійсно виснажуються, і санкційний зашморг не так швидко, як би нам усім того хотілося, але, з усім тим, дає результати, особливо від початку року, коли і нафтогазові доходи різко впали, й дефіцит бюджету різко збільшився, якщо порівнювати з початком повномасштабного вторгнення”, — сказав Ялі.
Він зазначив, що президент Франції Емманюель Макрон ще до повномасштабного вторгнення РФ в Україну “марив лаврами миротворця”, але це ні до чого не призвело.
Водночас він не виключає, що завдяки візиту Макрона до КНР з’явилися якісь точки дотику для контактів Китаю та України.
“Після цього Сі Цзіньпін уже поговорив із Володимиром Зеленським. До цього, як ми пам’ятаємо, бажання контактувати безпосередньо з нашим президентом у нього не було. Просто це пояснювалося тим, що позиції були діаметрально протилежні. Тобто можна зробити логічне припущення, що візит Макрона, а також сигнали, меседжі, пропозиції, які він повіз туди від президента Зеленського, — це була відкрита інформація, тому що навіть перед візитом до Пекіна понад годину він говорив із президентом Зеленським, — усе-таки, так би мовити, знайшли певні точки дотику”, — сказав Ялі.
Головною такою точкою дотику він назвав повагу до територіальної цілісності України, про що заявив й сам лідер КНР.
На думку Ялі, китайський трек сьогодні реально може мати вплив, оскільки зростає залежність РФ від Пекіна, який допомагає утримувати російську економіку від колапсу.
При цьому він зазначив, що позиції США, які зараз є головним помічником України, і Китаю кардинально різняться.
“Вони є супротивниками на світовій арені і в певному зрізі, безумовно, обидві сторони розглядають конфлікт як спосіб посилити свій статус, якщо ми говоримо про Китай, або зберегти свій статус гегемона або принаймні лідера міжнародної системи й зберегти америкоцентричний світовий порядок”, — сказав Ялі.
Читайте також: Розмова Зеленського і Сі — це важливий сигнал для Москви — думка експерта
Як повідомлялося, 26 квітня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з головою Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном. Спілкування тривало годину.
Під час перемовин лідери обговорили весь комплекс актуальних питань двосторонніх відносин. Окрему увагу приділили шляхам можливої взаємодії з метою встановлення справедливого і сталого миру для України.