Іран нарощує постачання нафти до Китаю — перспективи Росії оцінив Закревський

Ілюстративне фото: pixabay.com

Іран нарощує постачання нафти до Китаю, що дуже сильно відчувається на ринку в Росії. Росіяни постійно брешуть про свої плани з видобутку і продажу нафти і видають минулорічні плани за цей і наступні роки. Про це сьогодні, 8 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова правління Асоціації “Нафта і Газ України” Андрій Закревський.

“Вони кажуть, що ми цьогоріч скоротимо… (на початку говорили на пів мільйона, 500 тисяч барелів на добу скоротять), а тепер вони вже кажуть 1,5 млн скоротять. Вони рік тому мали 10,5 барелів на добу на експорт. Зараз мають десь 9,5. Я думаю, що до кінця року, я передбачаю, що вони матимуть 7,2 [барелів на добу]. Найстрашніше, що за ціною вони зараз мають десь середню ціну продажу своєї нафти в районі 37 доларів. Це середня ціна, тому що нафта різна є. Є такий східносибірський нафтопровід, там нафта сама по собі дуже якісна і дуже дорога, тому середня ціна повзе швидше до 37 доларів. Вони втричі менше зароблятимуть по нафті”, — сказав він.

За даними експерта, по газу експорт Росії скоротився до 25 млрд кубометрів у Китаї.

“Хоча вони стверджують, що 35, але я не вірю. Торік, коли вони могли поставити рекорд і 30 млрд прокачати до Китаю, Китай у вересні, дотримуючись свого плану зеленого переходу, почав влаштовувати технологічні перевірки на газопроводі “Сила Сибіру”, і в підсумку добігли до 25 млрд кубометрів газу. І цьогоріч вони добіжать так само. Китай же не підписав домовленість щодо “Сили Сибіру-2″. Це свідчить про те, що більше газу не треба”, — говорить Закревський.

На його думку, найімовірніше, з нафтою буде та сама ситуація.

“Я просто боюся прогнозувати щось у ситуації нуля з Китаєм. На відміну від Путіна Сі Цзіньпін дуже прагматична людина. Навіть коли нафта і газ їм не потрібні, але вони бачать можливість заробити на трейдингу російських нафти і газу, вони заробляють. І цілком може виявитися така ситуація, що за 10 років Росія матиме змогу свої вуглеводні продавати тільки через Україну в обмін на продовольство, чого Путін почав і чим закінчить, і через Китай, тому що в них є угода. Китай стане просто-напросто дистриб’ютором російських нафти і газу”, — резюмував Андрій Закревський.

Читайте також: Як падіння рубля вплине на ситуацію в Росії — пояснення Пендзина

Прямий ефір