Виставка художниці Саші Скочиленко “Ціна свободи” відкрилася в Лондоні. На показі представлені роботи, які Саша написала в СІЗО, де художниця перебуває вже майже рік. Її звинувачують у поширенні “фейків” про армію через те, що міняла цінники в магазині на наклейки з даними про війну в Україні. Саші загрожує до 10 років позбавлення волі, інформує FREEДОМ.
Кураторка виставки Анна показує експозицію. За її словами, виставка починається з великої презентації про те, хто такий Саша Скочиленко.
А одна з кімнат на виставці має назву “Кімната контексту”.
“Її створила кураторка Варвара. Тут вона розташувала велику кількість матеріалів про те, як розвивалася справа Сашка, як розвивалися слухання суду, власне, за що Сашка намагаються посадити на сім років”, — показує кімнату кураторка виставки Анна.
Скочиленко неодноразово відкрито виступала проти російського вторгнення в Україну, за що й була заарештована. Але Саша продовжує використовувати своє мистецтво як потужний інструмент опору та самовираження.
“Дуже важливо, щоб люди, які подивилися експозицію, не виходили з неї з відчуттям певного безсилля і злості. Нам би хотілося, щоб люди, які подивилися на весь той абсурд, що коїться з Сашею, замислилися, чим вони можуть допомогти, і що вони можуть зробити в цій ситуації”, — каже кураторка виставки Анна.
На виставці, спільно організованій Russian Democratic Society, Сашиною дівчиною Сонею та її матір’ю Надією, представлено роботи, створені художницею під час перебування в слідчому ізоляторі “Арсеналка”. У своїй творчості Саша продовжує розбирати такі теми, як антивоєнний активізм, права ЛГБТК+ та ментальне здоров’я.
“У рамках виставки, яка триватиме до 29 квітня, ми проводимо кілька заходів, які будуть присвячені важливим для Саші цінностям. Наприклад, це розмова про труднощі ЛГБТК-людей, це розмова і дискусія про психічне здоров’я, це артерапевтичний воркшоп, який буде цьому присвячений”, — анонсує заходи Анна.
Таких, як Саша Скочиленко, у сьогоднішній Росії — тисячі. Людей кидають у в’язниці, не даючи можливості висловити свою думку. Усі політв’язні потребують підтримки тих, хто бореться проти деспотичного російського режиму.
Читайте також: Люди проти війни: як фабрикують кримінальні справи в Росії — розбір Мацуки