Новий виток ядерного шантажу. Так в українській розвідці назвали заяви президента РФ Володимира Путіна про намір розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі. Водночас ЄС у відповідь на заяви з Кремля готовий ввести нові санкції, інформує FREEДОМ.
Нові санкції проти Білорусі готовий ввести Євросоюз, якщо Росія спробує розмістити на території Республіки тактичну ядерну зброю. Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель наголосив, що розміщення російської ядерної тактичної зброї в Білорусі — це загроза безпеці Європи.
“Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір. ЄС готовий відповісти подальшими санкціями”, — заявив він.
Попри путінські погрози, США поки що не бачать ознак, що Москва планує використати ядерне озброєння. При цьому представник Ради національної безпеки Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати спостерігатимуть за ситуацією.
Німеччина розкритикувала рішення Путіна, адже воно порушує зобов’язання Білорусі бути державою, вільною від ядерної зброї.
“Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією”, — йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Німеччини.
У Польщі висловили думку, що Путін тільки посилює загрозу миру в Європі.
“Ми вважаємо, що рішення Путіна розмістити тактичну ядерну зброю і засоби її доставки в Білорусі, ще більше посилює напруженість у зв’язку з російською агресією проти України. Це ще один крок до втягування Білорусі у гвинтики російської військової машини. Ми засуджуємо це посилення загрози миру в Європі та в усьому світі”, — прокоментував ситуацію виданню RMF24 речник МЗС Польщі Лукаш Ясіна.
Про рішення розмістити ядерну зброю в Білорусі Путін заявив незабаром після переговорів із лідером Китаю Сі Цзіньпіном. І, схоже, рішення кремлівського диктатора стало несподіванкою і для Піднебесної. Путінські погрози стурбували МЗС Китаю.
“Слід уникати воєн між державами, що володіють ядерною зброєю, і знижувати стратегічні ризики… За нинішніх обставин усі сторони повинні зосередити зусилля на дипломатичному шляху для мирного врегулювання української кризи та спільно сприяти розслабленню ситуації”, — заявили в Міністерстві закордонних справ Китаю.
Офіційний Київ вважає, що путінський ядерний шантаж варто розглядати як фактичне визнання всіх попередніх поразок Кремля.
“Путін дуже передбачуваний. Роблячи заяву про тактичну ядерну зброю в Білорусі, він зізнається, що йому страшно, він програє і йому залишилося тільки лякати тактикою. І друге: він знову фіксує свою участь у скоєнні злочину. У порушення договору про нерозповсюдження ядерної зброї”, — повідомив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк у Twitter.
До ядерного шантажу Путін повертається щоразу, коли Росія зазнає поразки на фронті або на міжнародній арені. І, схоже, цього разу світ не боїться кремлівських погроз.
Читайте також: Ядерний шантаж Росії відбувається напередодні майбутнього “жесту доброї волі” — думка