Російські боти у соцмережах намагаються впливати на ставлення до розв’язаної Кремлем війни в Україні. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів фактчекер StopFake Олександр Замковий.
Він зазначив, що багато українців вважають за краще отримувати інформацію із соцмереж. При цьому практично щодня фактчекери стикаються з накруткою різних постів на Facebook, яка відбувається за допомогою тролів і ботів.
“Таким чином кремлівська пропаганда все-таки намагатиметься впливати на ці соцмережі та просувати певні пости. Найбільше, звичайно, таким чином впливають на панічні настрої українців”, — сказав Замковий.
Він назвав кілька тем, які активно розганялися російськими ботами. Це, зокрема, різні пости з приводу того, що Україна нібито не переживе енергетичну кризу, що в Росії багато ракет і ситуація з обстрілами буде погіршуватися, про те, що українські біженці нібито дуже страждають у Європі тощо.
“Це все дуже часто відбувається на рівні побутових фейків, якась певна історія у Facebook, яка поститься звичайним акаунтом. На цей пост налітають тролі, які починають писати коментарі, розповідати свої вигадані історії, перепощувати. Цей пост набирає таким чином охоплення, і вже на нього реагують люди, які, в принципі, не розуміють, що це інформаційна кампанія певна. Вони починають теж у це втягуватися, починають кидати це своїм знайомим, близьким і в такий спосіб розкручуватиметься якась проблема, якої насправді, по суті, немає, її просто в такий спосіб створюють для того, щоб витягнути назовні”, — зазначив Замковий.
Він додав, що таким чином штучно створюється видимість важливості проблеми, і тому надалі тему можуть підхоплювати й медіа.
Експерт також нагадав, що Facebook, Instagram і TikTok мають правила, через які в низці випадків блокується контент українців, які намагаються розповісти про війну.
“Тому насправді, ми бачимо за останній рік величезний приріст аудиторії Twitter, тому що в Twitter, по суті, такі пости ніяк не блокуються. І це спочатку соцмережа, яка була налаштована на політичний порядок денний… Зрозуміло, величезна міграція йде людей у Telegram саме через те, що Facebook, по суті, втрачає цей контент. Але нібито в розрізі всього міжнаціонального сегмента, який користується платформою, Україна і Росія для Facebook — це зовсім невелика чисельність людей, тому вони готові цим нехтувати, хоча і розуміють, що йде величезний відтік”, — сказав Замковий.
Читайте также: Хроніка війни в соціальних мережах: як українські блогери відкрили свій інформаційний фронт (ВІДЕО)