Армія РФ, що воює в Україні, — це вже “Тришкін кафтан”, але вдруге такої легкої перемоги не буде, — Дикий про події у Харківській області

Євген Дикий. Фото: focus.ua

На такий же вдалий та стрімкий наступ української армії та втеча ЗС РФ, як у Харківській області, на всій лінії фронту очікувати не варто. Про це сьогодні, 13 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив колишній командир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий.

“Давайте трохи вимкнемо емоції, виключимо ейфорію, спробуємо зосередитися на тому, що було, що буде, чим заспокоїться серце. Зрозуміло, що настільки чудово, настільки вдало, як сталося на Харківщині, на всьому фронті зараз поспіль не буде. Тут, як би нам цього не хотілося, бо якби ось таке сталося на всій лінії фронту, то війна закінчилася б найближчим місяцем, але налаштовуватися на таке немає жодних підстав. Треба розуміти, що ми блискуче користувалися слабкістю супротивника. В цьому випадку можна сказати, що наше командування спрацювало по Сунь Цзи, це його давня стратагема про те, що не треба бити туди, де у противника повно, а треба знайти, де в нього порожньо, ось так і вийшло. Після дуже голосно розпіареного і обговорюваного всіма, починаючи від військових експертів і закінчуючи блогерами, домогосподарками тощо, Херсонського наступу, на відбиття якого в підсумку ворог стягнув усі свої найбоєздатніші частини. І поки всі його боєздатні частини тримали плацдарм у Херсонській області, на правому березі Дніпра, у цей час наші частини вдарили в зовсім іншому місці, на прямо протилежному кінці цього 1300 кілометрового фронту під Харковом”, — сказав він.

За словами Дикого, ЗС РФ на фронтах в Україні сьогодні мають вигляд як “Тришкін каптан” — сил і резервів не вистачає.

“Виявилося, що справді, російський контингент, який зараз воює в Україні, це вже “Тришкін каптан”. Для того, щоб зашити дірку в одному місці, потрібно вже відрізати шматок рукава в іншому. І щоб перекидання військ під Херсон настільки дорого зараз коштувало окупантам, у них просто не виявилося достатньої кількості людей, щоб навіть спробувати всерйоз стримати наш наступ у Харківській області. Адже вони посипалися не просто так, не тому, що там усі солдати погані, не треба робити таких узагальнень. Але річ у тому, що якщо вони, наприклад, у Херсонській області, у них зараз трилінійна ешелонована оборона, і ось коли наші проривають першу лінію, вони впираються в другу, а тим часом те, що було першою лінією, починає посипатися російською артилерією, і відповідно, навіть прорвавши його, утриматися на нових позиціях дуже важко. То тут у росіян залишалася насправді лише одна перша лінія, а все, що стояло далі в другому і третьому ешелоні, було перекинуто на південь. Таким чином, як тільки наші порвали цю лінію в перших двох місцях, далі вони одразу заходили саме в тили ворога і могли цими тилами гуляти на своє задоволення, оточувати угруповання”, — пояснив експерт.

Також він розповів, що ізюмське угруповання російських військ встигло втекти. Тікали без нічого, на крадених у населення авто, кинувши свою важку техніку, танки.

“На превеликий жаль, багато хто встиг втекти, тому що нам, звичайно, потрібен обмінний фонд, нам потрібно якомога більше полонених. Наскільки я знаю, дуже багато вдалося взяти, але з Ізюмського котла вони все-таки здебільшого, ось без нічого на Жигулях повтікали”, — додав Дикий.

Він заявив, що Слобожанщина — українська, і російська армія на цьому напрямі шансів більше не має.

“Але, зрозуміло, вдруге такої легкої перемоги не буде, бо командування окупантів все-таки навчається, вони вже зараз роблять висновки з цієї… Ця помилка для них уже непоправна, все, Слобожанщина вже наша, це вже питання вирішене. Але, зрозуміло, вони тепер намагатимуться зробити так, щоб це не повторилося. І плюс до того, на жаль, зараз їм підіграє погода. Річ у тому, що цьогоріч якось рано почалися осінні дощі, вони вже зараз заливають, а осінні дощі саме в цій ситуації вони все-таки більше допомагають окупантам, ніж нам. Мокнути в залитих окопах неприємно, що нашим бійцям, що окупантам. Але оскільки ми зараз стали стороною, що наступає, то для нас дуже важливо, щоб земля була прохідною для важкої техніки. А чим довше ллють дощі, тим менша земля прохідна, перш за все, для гусеничної техніки, ще трохи поллє, вона стане вже погано прохідною і для колісної, і зрозуміло, це саме собою вже має сильно уповільнювати темп наступу. З цим нічого не вдієш, це природа”, — резюмував Євген Дикий.

Читайте також: Як російські окупанти діятимуть після поразки на Ізюмському плацдармі — експерт назвав три точки

Нагадаємо, раніше військовий експерт Олег Жданов заявив, що за тиждень контрнаступу Сили оборони України звільнили майже 6 тис. кв. км, але є ймовірність, що буде віддано наказ російським окупаційним військам, і вони знову підуть в атаку.

Прямий ефір