Європейці готові платити більше, щоб не повертатися до енергоносіїв із РФ — Ейдман

Соціолог, публіцист Ігор Ейдман у прямому ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA повідомив, що відмова Європейського Союзу від закупівель російських нафти та газу вплине як на енергетичний баланс Європи, так і на розбудову економіки Росії. Однак навіть у разі припинення повномасштабної війни РФ проти України ЄС не повернеться в залежність від російських енергоносіїв.

“Санкції лише почали діяти. Постачання нафти з РФ заблокують з початку 2023 року, а газ у 2024 році. Це призведе до повної розбудови як енергетичного балансу Європи, так і російської економіки. РФ десятиліттями паразитувала на постачанні своїх енергоносіїв і головним партнером була Європа”, – сказав він.

За словами Ейдмана, Європа навіть у разі припинення агресії РФ проти України та зняття санкцій більше не повернеться до енергетичної залежності від російських енергоносіїв.

“Європа зрозуміла, що то була помилка. Більше такого не буде. Відповідно РФ не матиме нафтодоларів. Це потужний удар по російській економіці”, – наголосив він.

Експерт зазначив, що європейці сьогодні готові платити більше, аби повністю відмовитися від “кривавих” енергоносіїв із РФ.

“За кілька років Європа буде повністю незалежною від російських енергоносіїв. Це спричинить певні труднощі, такі як підвищення цін. Але європейці готові з цим змиритися. Опитування громадської думки свідчить, що люди готові платити більше за електроенергію, але не платити РФ. Щоб ці гроші вона не використала у своїй війні і вони не стали “кривавими”, – сказав він.

Ейдман також озвучив прогноз, коли рухне бюджет Росії.

“Вже до початку 2023 року чи навіть до кінця 2022 року ми побачимо, що буде з російською економікою. Адже основне джерело доходів російського бюджету — це експорт нафти та газу. Без нафтодоларів бюджет РФ звалиться. Газові долари теж важливі, але це додатковий профіль, їх країна-агресор втратить повністю вже найближчим часом. РФ не зможе змінити газові потоки на інші ринки”, – наголосив він.

За словами речника, з нафтою ситуація інша, переорієнтуватися простіше. Тому зараз РФ збільшує експорт нафти до Китаю та Індії.

“Але навіть ці країни купують нафту з великою знижкою. Поки що ціна на нафту велика – дисконт дає прибуток. Якщо ціни на нафту впадуть – РФ не зможе торгувати. Тоді кінець і нафтодоларам”, – наголосив він.

Нагадаємо, державний секретар США Ентоні Блінкен під час виступу на конференції країн-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї заявив, що Сполучені Штати можуть застосувати ядерну зброю лише за надзвичайних обставин.

Щоб завершити активну фазу до зими: про стратегію і тактику війни говоримо з генералом Маломужем

Ліквідація ядерної зброї це єдина гарантія, що її ніколи не буде використано — Генсек ООН

Читайте також: “Російські пропагандисти теж під ударом”: нюанси вироків Міжнародного кримінального суду обговорюємо з Михайлом Саввою

Прямий ефір