У Глобальному саміті миру в Швейцарії візьмуть участь 160 країн — деталі

Ілюстративне фото: eda.admin.ch

На прохання України Швейцарія запросила понад 160 делегацій з усього світу взяти участь у першому саміті миру, який відбудеться 15-16 червня 2024 року на курорті Бюргеншток. Про це сьогодні, 2 травня, повідомили у Федеральному департаменті закордонних справ Швейцарії, інформує FREEДОМ.

“Саміт ґрунтуватиметься на дискусіях, які відбулися останніми місяцями, зокрема на українській формулі миру та інших мирних пропозиціях, які ґрунтуються на Статуті ООН і ключових принципах міжнародного права”, — ідеться в повідомленні на сайті зовнішньополітичного відомства.

Зазначено, що головною метою саміту є стимулювання майбутнього мирного процесу.

До числа запрошених країн входять члени “Великої сімки” (G7), “Великої двадцятки” (G20), БРІКС, багатьох інших країн з усіх континентів, а також ЄС, трьох міжнародних організацій (ООН, ОБСЄ та Ради Європи) і двох релігійних представників (Ватикану і Вселенського патріарха Константинополя).

Список країн-учасниць обіцяють опублікувати незадовго до початку конференції.

“Росію на цьому етапі не запрошено. Швейцарія завжди виявляла відкритість до запрошення Росії на цей саміт. Однак Росія неодноразово і, зокрема публічно, заявляла, що не зацікавлена в участі в цьому першому саміті. Саміт у Швейцарії покликаний започаткувати мирний процес. Швейцарія переконана, що Росія має бути залучена до цього процесу. Мирний процес без Росії немислимий”, — зазначили у Федеральному департаменті закордонних справ.

Читайте також: Тільки глобальна сила здатна примусити Росію до миру, — Зеленський наприкінці 799-ї доби війни

Нагадаємо, Російська Федерація планує зірвати перший Глобальний саміт миру, який відбудеться у швейцарському місті Бюргеншток у червні цього року. Про це 24 квітня заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з главами іноземних дипломатичних представництв і міжнародних організацій, а також керівниками українських закордонних дипломатичних установ.

Прямий ефір