Німеччина повністю припинила купувати російське вугілля з 1 серпня: раніше Росія постачала 40% цього виду палива, інформує UA.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що енергетична залежність від РФ була помилкою, яку його країна наразі виправляє.
“Ми вже зробили це на прикладі вугілля. Хочемо припинити імпорт нафти з Росії до кінця року. Щодо газу — частка імпорту з Росії вже знизилася з 55 до 30%”, — сказав Шольц, якого цитує видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Німецькі імпортери вугілля припускають, що до кінця поточного року вони можуть знайти інших постачальників.
“Російське кам’яне вугілля може бути замінене вугіллям з інших країн, таких як США, ПАР, Австралія, Колумбія, Мозамбік та Індонезія”, — повідомив голова Асоціації імпортерів вугілля Александер Бете виданню медіагрупи Funke.
За даними Александера Бете, минулого року Німеччина імпортувала з Росії близько 18 млн тонн кам’яного вугілля.
Наприкінці цього року Німеччина готується відмовитись від російської нафти, імпорт якої становив також 40%. Але головне завдання, яке постає перед країною, на думку статс-секретаря Федеральної канцелярії Німеччини Йорга Кукіса, — це заповнити прогалину при відмові від 158 млрд кубометрів російського газу на рік.
“Кожен, хто знає історію нафтопроводу “Дружба”, який вже був інструментом впливу СРСР на Східну Європу, розуміє, що позбавитися цієї залежності — нетривіальна справа, але це те, чого ми досягнемо за кілька місяців”, — сказав статс-секретар Федеральної канцелярії Німеччини Йорг Кукіс на конференції в Сіднеї.
Дані соціологічного опитування Deutschlandtrend, опубліковані 7 липня, показали, що більшість німців підтримують санкції проти Росії, навіть якщо вони призведуть до подорожчання електрики та труднощів у веденні бізнесу. 61% респондентів згоден із застосуванням західних обмежень проти РФ.
“Ми перебуваємо, треба сказати, у найбільшій енергетичній кризі в Німеччині через політичну і економічну залежність від російського газу, що виникла. І ми йдемо від цієї залежності в найкоротші терміни”, — заявив міністр економіки ФРН Роберт Хабек.
Так, у баварському місті Аугсбурзі вже почали економити енергоресурси. Там перестали освітлювати фасади історичних будівель, приглушили вуличні ліхтарі, відключили більшість фонтанів.
Цієї осені ЄС розпочне роботу над новим, восьмим пакетом санкцій проти Росії. Про це заявив заступник голови Європейської комісії Марош Шефчович.
За словами президента України Володимира Зеленського, це має бути жорсткий пакет обмежувальних заходів: зокрема повне відключення всієї банківської системи РФ від системи SWIFT, повне припинення торгівлі енергетикою з країною-агресором та розширення чорного списку ЄС.
“Санкційна політика триває. Окремо ми розробляємо і список людей в оточенні президента Російської Федерації, список тих злочинців, окремо їхні бізнеси, окремо їхню нерухомість, окремо їхні рахунки. Все це окремо розробляється нашою міжнародною аналітичною групою Єрмака — Макфола. Ми це все передаємо в ЄС”, — сказав Зеленський.
Хоча не всі обмеження прийнятих раніше семи пакетів західних санкцій набули чинності, та їх наслідки вже відчуваються для економіки Росії. Британське видання The Telegraph повідомляє: президент Росії Володимир Путін намагається всіляко приховати реальну картину. Аналітики Єльського університету кажуть — російський імпорт обвалився, Російська Федерація втратила західні компанії, на частку яких припадає близько 2/5 її ВВП. Так, вихід понад тисячі компаній із Росії призвів до скорочення доходів та інвестицій на суму понад 600 млрд доларів — це близько 40% російського ВВП.
Нагадаємо, радник мера Маріуполя Петро Андрющенко в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA заявив, що через активність кураторів із Москви та рекету у місті почалася нова хвиля евакуації. Він також розповів, скільки дітей та людей похилого віку залишилось у Маріуполі.
Ліквідація ядерної зброї це єдина гарантія, що її ніколи не буде використано — Генсек ООН
Читайте також: “Російські пропагандисти теж під ударом”: нюанси вироків Міжнародного кримінального суду обговорюємо з Михайлом Саввою