У передмісті Харкова відкрився перший в Україні підземний дитячий садок. Він розрахований на 260 вихованців, а сам підземний простір побудований з урахуванням усіх норм безпеки, щоб забезпечити дітям та вихователям очне навчання та перебування в ньому, навіть під час повітряних тривог. Також цей комплекс зможе слугувати укриттям для жителів громади. У дитячому підземному садку побувала знімальна група телеканалу FREEДOM.
Уперше з 2022 року в Харківській області відновилася робота дитячого садка. Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну дошкільна освіта у прифронтовому регіоні була поставлена на паузу.
“Ви ж самі розумієте, ми сиділи вдома, працювали віддалено — тобто це не живе спілкування. І мені було важко, і дітям було важко. А зараз діти із задоволенням ходять до дитячого садка. Ви бачите, як ми адаптуємося — дуже швидко. Вони зі своїми друзями, з однолітками спілкуються, все добре”, — розповіла вихователька старшої групи Олена Шатохіна.
Анастасії — 26 років, її донька Мар’яна наступного року піде до першого класу. До відкриття садка підготовкою доньки до школи жінка займалася самостійно. Тепер же можна покластися на вихователів.
“Навіть навчатися з нею легше, тому що мені дуже важко знайти з донькою той зв’язок, який є з нею у вихователя”, — поділилася мама дошкільняти Анастасія Яхонтова.
У дитсадку зможуть займатися 260 вихованців. Освітній процес тут повністю автономний і не залежить від повітряних тривог. Заклад обладнаний за всіма сучасними стандартами безпеки. Загалом у дитячому садку вісім навчальних просторів, є медпункт, буфет. Також під землею організували безбар’єрне середовище для дітей з інвалідністю.
“Зараз дитячий садок працює з 8 до 13 години, наші вихователі займаються освітньою роботою. З 1 вересня у нас розпочнуться заняття, до програми додасться ще англійська мова”, — розповіла директорка пісочинського дитячого садка “Мобіль” Оксана Ноздріна.
Наземний та підземний корпуси об’єднали безпечним підземним переходом. Будівництво підземних приміщень, а також реконструкція наземної частини дитячого садка стартували восени 2024 року.
“Підземний дитячий садок — подібного прецеденту чи будівельного об’єкта на всій території України взагалі не було. Ми хотіли зробити так, щоб діти не відчували, що вони перебувають під землею, щоб у підземному дитячому садку вони не відчували дискомфорту”, — зазначив голова Пісочинської селищної ради Олег Чернобай.
Повноцінні заняття в унікальному підземному садку розпочнуться з 1 вересня. Наразі практично всі місця вже зарезервовані, однак якщо охочих записатися буде більше — персонал готовий працювати у дві зміни.
Читайте також: Одна з російських авіабомб ударила по дитячому садку в Запоріжжі: наслідки атак показали в ОВА (ФОТО)
Нагадаємо, російська окупаційна армія в ніч на 12 травня вчергове атакувала Україну безпілотниками. Під ударами опинилися Київ, Дніпро, Харків та область, а також Херсон. Не припинялися атаки й прифронтових районів Запорізької області. Пошкоджено дитячий садок, житлові будинки та цивільну інфраструктуру.














