Макрон анонсував нову зустріч “коаліції охочих”: коли відбудеться саміт

Еммануель Макрон. Фото: president.gov.ua

Президент Франції Еммануель Макрон анонсував чергове засідання “коаліції охочих”, яке відбудеться в Парижі 13-14 липня. Про це Макрон заявив перед початком саміту ЄС — Західні Балкани, який проходить у Чорногорії, інформує FREEДOM.

Президент Франції наголосив, що перед цим, на початку червня, він зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським. Також Макрон привітав мирний заклик українського президента до Путіна.

“Ми завжди виступали за прямі переговори між Україною та Кремлем. Я хочу вам чітко заявити: я вважаю, що сьогодні саме Україна та Росія можуть виробити як угоду про припинення вогню, так і мирний план. Саме європейці можуть допомогти в цьому, оскільки ми є основними учасниками військових зусиль України. І саме європейці повинні в даний момент перебувати за столом переговорів щодо мирного плану, тому що йдеться про архітектуру миру та безпеки для європейців”, — заявив Еммануель Макрон.

Читайте також: “Не можна дозволити Кремлю диктувати свої умови на переговорах щодо України”: у Європі висловилися про перспективи діалогу з РФ

Раніше повідомлялося, що Україна та Європейський Союз домовилися активізувати роботу над ініціативою Drone Deal. Йдеться про розширення спільного виробництва безпілотників. Президент України Володимир Зеленський на полях саміту Європейської політичної спільноти у Єревані обговорив зміцнення української протиповітряної оборони, внески в програму PURL та мирний процес.

Прямий ефір