У районі ЗАЕС почав діяти локальний режим припинення вогню, — МАГАТЕ

ЗАЕС. Фото: "Енергоатом"/telegram

У Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомили, що поблизу Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) діє локальне припинення вогню. Так званий режим тиші розпочався вранці сьогодні, 5 червня. Він потрібен для ремонтних робіт на лінії електропередачі, щоб запобігти загрозі ядерної аварії, інформує FREEДOM.

Це вже шосте тимчасове припинення вогню, узгоджене Україною та Росією за посередництва МАГАТЕ. Їхня мета — забезпечити електропостачання за межами об’єкта та гарантувати ядерну безпеку.

“Під наглядом експертів МАГАТЕ найближчими днями технічні фахівці обох сторін розпочнуть ремонт пошкодженої в ході бойових дій лінії електропередачі “Дніпровська” напругою 750 кВ після проведення масштабних робіт із розмінування території. Лінія електропередачі напругою 750 кВ була відключена більше ніж два місяці тому, внаслідок чого найбільша в Європі АЕС виявилася повністю залежною від єдиної лінії напругою 330 кВ для отримання електроенергії, необхідної для охолодження шести зупинених реакторів. В останні тижні ЗАЕС кілька разів втрачала доступ і до цієї лінії, що змушувало її, як крайній захід, запускати аварійні дизель-генератори”, — зазначили в МАГАТЕ.

Читайте також: Заяви окупантів про обстріл Запорізької ТЕС є маніпуляцією: в Силах оборони відреагували на фейки РФ

Нагадаємо, 3 червня на ЗАЕС виникли перебої з електропостачанням унаслідок обстрілів. Це вже 17-й подібний випадок від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Прямий ефір