Україна остаточно розриває зв’язки з СНД — уряд припинив дію 116 договорів

Ілюстративний колаж: gettyimages.com

Україна остаточно розриває зв’язки зі Співдружністю незалежних держав (СНД). За ініціативою Міністерства закордонних справ України уряд припинив дію 116 договорів, укладених із Росією, Білоруссю та в межах СНД. Про це повідомив глава МЗС Андрій Сибіга, інформує FREEДОМ.

За словами міністра, фактично завершується основний етап приведення договірної бази України у відповідність до реалій війни.

“Моє тверде переконання: договірно-правова база України має відповідати реаліям війни та нової безпекової архітектури на Європейському континенті. Для цього потрібно розірвати останні юридичні нитки, які колись звʼязували нас з РФ, Білоруссю, так званим СНД… Це моя принципова позиція як міністра — позбуватися всього, що може послаблювати Україну, відрізати все, що колись поєднувало нас з державою-агресором, будувати серйозну, стратегічну та довгострокову лінію оборони вільного світу на східному кордоні України, а краще — ще далі за ним”, — наголосив Сибіга.

Зазначимо, Україна припинила участь у статутних органах СНД ще у 2018 році, однак формально залишалася стороною низки міждержавних угод.

Читайте також: Як вихід Молдови з СНД вплине на безпеку ЄС та України — огляд думок (ВІДЕО)

Нагадаємо, парламент Молдови в першому читанні проголосував за розірвання угоди про створення Співдружності незалежних держав через недотримання принципів організації.

Прямий ефір