Можемо очікувати значного прогресу на шляху України до ЄС вже в найближчому майбутньому, — Кошта

Антоніу Кошта (в центрі). Фото: consilium.europa.eu

Підтримка України з боку Європейського Союзу залишається незмінною і триватиме стільки, скільки буде необхідно. Про це сьогодні, 24 лютого, на брифінгу в Києві заявив президент Європейської Ради Антоніу Кошта, інформує FREEДОМ

“Мій меседж залишається абсолютно чітким: Україна може розраховувати на ЄС”, — наголосив він.

Глава Євроради нагадав, що ЄС повністю підтримує Україну з початку російської агресії.

“ЄС повністю підтримує Україну на всіх фронтах: фінансовому, політичному, дипломатичному, а також на фронті безпеки. І ми, безумовно, продовжимо це робити. І якомога швидше я запрошу рішення Єврокомісії, яке було ухвалено 18 грудня, про надання 90 млрд євро. Наша підтримка буде надаватися”, — наголосив Кошта.

Він також зазначив, що майбутнє України — в Європейському Союзі. 

“Процвітаюча демократична Україна в ЄС — це також гарантія безпеки для всієї Європи і один з ключових елементів більш широкого процесу. Україна вже досягла значного прогресу в лінійці європейських реформ, навіть діючи в таких складних умовах. Цей процес — не тільки бюрократична вправа, це те, що принесе велику користь українському народу”, — заявив глава Європейської Ради.

За словами Антоніу Кошти, технічна підготовка до євроінтеграції України просувається дуже успішно, і найближчим часом можна очікувати подальшого прогресу.

Звертаючись до президента України Володимира Зеленського, глава Євроради закликав продовжувати реформи і запевнив, що ЄС буде підтримувати Україну на шляху до членства.

“Ми будемо продовжувати підтримувати Україну на шляху до Європейського Союзу. Ще раз наголошу, що ви можете покладатися на ЄС. Ми будемо на вашому боці стільки, скільки це буде необхідно. Ми будемо будувати вільну, суверенну і безпечну Україну в ЄС”, — повторив він.

Читайте також: Кредит Україні від ЄС та постачання нафти до Угорщини — не пов’язані речі: Зеленський і Кошта прокоментували ситуацію

Нагадаємо, сьогодні, 24 лютого, у четверту річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну, до Києва прибули лідери Данії, Естонії, Фінляндії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Швеції, Хорватії, а також президенти Європейської комісії та Європейської Ради Урсула фон дер Ляєн і Антоніу Кошта.

Читайте також: Підтримка України союзниками — незмінна: що важливе показав візит лідерів ЄС до Києва (ВІДЕО)

Прямий ефір