Ситуація у Покровську змінюється швидко, але вона далеко не безнадійна для України, — Лакійчук

Павло Лакійчук. Фото: uatv.ua

На фронті Покровський напрямок на Донеччині залишається одним із найнапруженіших. Російська армія прагне встановити контроль над регіоном і захопити Покровськ. Однак зараз складно прогнозувати, як буде розвиватися ситуація. Разом з тим, не можна вважати її й зовсім безнадійною для Сил оборони України. Про це сьогодні, 8 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник військових програм безпеки Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук.

Складність реальної оцінки ситуації у Покровську та навколо Покровсько-Мирноградської агломерації полягає в тому, що на кожній ділянці поле бою виглядає по-різному.

“Загальна картина, яку ми бачимо на Покровському напрямку, така: десь третина бойових зіткнень за попередні дні припадає на Покровсько-Мирноградську ділянку фронту. І це ми оцінюємо тільки кількісні параметри, а не якісні — інтенсивність боїв, кількість залучених сил: до половини основних сил противника зосереджені саме тут”, — зазначив спікер.

Водночас на напрямках російська армія теж намагається сильно тиснути для того, щоб відтягнути сили українських захисників від головного напрямку удару під Покровськом.

“Новопавлівське на півдні, північ Лиман, Костянтинівка, Куп’янськ, Вовчанськ, Харківський напрямок, там теж противник намагається активізуватися, щоб розтягнути наші сили, не дати сконцентрувати резерви для захисту Покровська, зберегти співвідношення сил. А співвідношення сил змінюється, бо противника там громлять. Завдання Сил оборони України — максимально завдати шкоди тим арміям, які рухаються на Покровськ”, — прокоментував Лакійчук.

Ситуація у Покровську на цей момент більше нагадує клаптикову ковдру, а не сіру зону.

Під сірою зоною ми розуміємо ділянку місцевості, яка не контролюється жодною зі сторін, і пробратися туди дуже складно. У південній частині Покровська все навпаки — там і наші, і росіяни. Це вогнищева оборона, бої тактичних груп. Це більше нагадує вінегрет, якщо хочете: тут червоне, тут чорне, тут біле. І щогодини ситуація змінюється, хоча тенденція залишається та сама”, — розповів гість ефіру.

Якщо розглядати ситуацію на Покровському напрямку в цілому, то російський план оточення Покровська провалився через прорив на Добропіллі, який відтягнув сили РФ. 

“Підійшовши силами другої армії РФ з півдня, з південного заходу, вони не змогли просунутися в місто, чекали, поки 51-ша армія охопить агломерацію з півночі. Але 51-ша армія вирішила проковтнути рибку трохи більше, ніж може рот відкрити. Відчувши слабкість на півночі, в напрямку Добропілля, вони створили Добропільський виступ, намагаючись одночасно виконати завдання з охоплення агломерації. Сили оборони України швидко зреагували, зараз наші найбільш боєздатні корпуси ліквідують цей виступ. Не отримавши бажаного з оточенням Покровська, друга армія почала діяти самостійно — просочуванням, видавлюванням наших сил з півдня. Певною мірою повторюється сценарій Бахмута, Авдіївки”, — пояснив Лакійчук. 

Однак з успішною ліквідацією Силами оборони України Добропільського виступу там звільняються резерви для перекидання українських сил на інші ділянки фронту.

Очевидно, командування ставить за мету в міру знищення Добропільського виступу направити їх на південь для деблокади ще однієї “кишки”, до якої повертає 51-ша армія з півночі. Таким чином, розімкнути півкільце противника”, — зазначив експерт. 

Сам Покровськ перетворився для російських окупантів на “м’ясорубку”: командування Сил оборони України обрало стратегію максимального блокування наступального потенціалу. Росіяни зазнають колосальних втрат.

“Ніхто не приховує, що концепція Сил оборони України — максимально збити наступальний потенціал противника. Максимально завдати йому шкоди, щоб у нього не вистачило сил для продовження і масштабування наступу. Щоб просочування росіян в Покровськ не перетворилися на прориви нашої оборони”, — розповів Лакійчук. 

Таким чином, підсумував він, важко сказати, хто переможе і як події будуть розвиватися найближчими днями. 

“Ситуація змінюється швидко, але я не вважаю її безнадійною. Зовсім ні”, — заявив гість ефіру.

Читайте також: “Лінії бойового зіткнення як такої немає”: про ситуацію в Покровську розповів Попович

Нагадаємо, командир 429-го окремого полку безпілотних систем “Ахіллес” Сухопутних військ ЗСУ Юрій Федоренко розповів, що ціль російської армії  — захопити місто Покровськ у короткостроковій перспективі. Тому РФ перекидає все нові й нові сили та засоби для продовження ударно-штурмових дій на Покровському напрямку фронту в Донецькій області. 

Читайте також: Битва за Покровськ — одна з основних битв війни — карта фронту за 7 листопада (ВІДЕО)

Прямий ефір