Путін ще не ухвалив остаточного рішення щодо зустрічі із Зеленським — аргументи Чаленка

За столом переговорів. Ілюстративне фото: society.comments.ua

Домовленостей про переговори диктатора Путіна з президентом України Володимиром Зеленським ані у двосторонньому, ані у тристоронньому форматі поки що немає. У Москві не підтверджували готовність російської сторони до зустрічі з українською. Розмиті коментарі з цього приводу давали лише маріонетки Кремля. Це свідчить про те, що Путін ще не ухвалив остаточного рішення щодо своєї зустрічі з Володимиром Зеленським. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив політолог Ігор Чаленко.

“Відповідь з приводу зустрічі давав міністр закордонних справ Російської Федерації Лавров, який повторив стару платівку, що зустріч повинна бути підготовлена, починаючи з експертного рівня і так далі. Тобто це ті ж меседжі, які ми чули раніше. Плюс в подібному ключі раніше виступав помічник Путіна Ушаков. Тому я думаю, що диктатор для себе ще не ухвалив остаточного рішення, чи готовий він реально зустрітися із Зеленським. Ми бачимо, як з боку Російської Федерації йдуть фактично провокації з цього питання”, — зазначив він.

Президент США Дональд Трамп передав Володимиру Зеленському та європейським лідерам пропозицію Путіна про зустріч у Москві. Однак ніхто не вважав це гідним уваги.

“Це буквально пропозиція приїхати в лігво диктатора. Ми розуміємо, що там далі буде. Це точно не будуть переговори. Відповідно, необхідна третя нейтральна держава, яка б однаково позитивно оцінювалася як майданчик двома сторонами. І, наприклад, та ж Женева, або Ватикан, або в цілому Рим, або Гельсінкі — були б, як на мене, відповідними майданчиками”, — вважає Чаленко.

Водночас столицю Угорщини, яку розглядають як варіант для зустрічі Трампа, Зеленського та Путіна, він називає небажаним місцем для переговорів.

“Будапешт — це не те місце, яке могло б допомогти таким переговорам. З огляду на минулий досвід, ми ж пам’ятаємо Будапештський меморандум, де підписувався, а також нинішню політику пана Орбана. Але Путін нібито пообіцяв у розмові з Трампом, що він все-таки зустрінеться із Зеленським, як каже держсекретар США Рубіо. Але, як на мене, це може бути обіцянка, що Путін теоретично згоден зустрітися із Зеленським”, — сказав політолог.

Він упевнений, що посилення санкцій проти РФ буде стимулювати Путіна до пошуку зустрічі із Зеленським.

“Очевидно, що в наступні дні необхідно посилити публічний вплив, тиск безпосередньо на Путіна, щоб отримати однозначне підтвердження на зустріч у двосторонньому форматі, а потім у тристоронньому, можливо в чотиристоронньому, із залученням все-таки європейських лідерів. Я повністю підтримую заяву президента Франції Макрона, що голос Європи повинен максимально чітко звучати на всіх переговорах, оскільки від їхнього результату залежить майбутнє всього континенту”, — резюмував Чаленко.

Читайте також: Чи готовий Путін до реальних переговорів із Зеленським про завершення війни — розбір заяв (ВІДЕО)

Раніше прессекретарка Білого дому Керолайн Левітт повідомила, що президент США Дональд Трамп розглядає повітряну підтримку України як гарантію безпеки.

Прямий ефір