Україна готова до діалогу, Росія починає юлити: перспективи перемовин Зеленського, Трампа і Путіна оцінив Саакян

Володимир Зеленський і Дональд Трамп. Фото: ap.org

До можливості проведення переговорів лідерів США, України та Росії найближчим часом варто ставитися скептично. Київ готовий до конструктивного діалогу, а Москва вже починає викручуватися. До того ж позиції України та Росії залишаються взаємовиключними. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 19 серпня, поділився політолог і співзасновник “Національної платформи стійкості та згуртованості” Олег Саакян. 

“Я б зараз досить скептично ставився до можливості швидкої зустрічі (Трампа, Зеленського і Путіна, — ред.), оскільки щонайменше це вимагає логістичної організації. З Путіним зустрітися необхідно десь. По-друге, згода від Росії. Ми бачимо зараз, що вона починає юлити і розповідати про те, що домовилися, мовляв, підняти статус делегацій, а не про зустріч Путіна і Зеленського безпосередньо”, — зазначив політолог.

Багато в чому ця ініціатива, на його думку, — “пас м’яча” на бік Росії через Трампа.

“Щоби зараз поставити РФ в ситуацію, коли вона або погоджується, або починає викручуватися і відмовляється. І, відповідно, можна знизити ризики можливості тиску Трампа з російським порядком денним на Україну. Тому ця зустріч не про те, щоб домовитися про мир. Я не думаю, що у когось є ілюзії, що Путін зараз приїде і скаже, мовляв, вибачте, прошу вибачення, помилився, прорахувався і, загалом, забирайте території і все інше, скільки вам “відрахувати” репарацій. Ні, звичайно. Я думаю, що Путін на таке не піде. Позиції Росії та України залишаються взаємовиключними. Зеленський не їде для того, щоб капітулювати або в присутності Трампа, або за його відсутності. Або щоб йти на російські умови, які є неприйнятними для України”, — зазначив Саакян.

Політолог також вважає, що важливо продемонструвати неготовність Росії і, відповідно, прискорити момент, коли Трампу доведеться це визнати.

“Тоді це сприятиме тому, щоби Трамп включився з більш серйозним тиском, щоб Москву таки примусити до реального миру. По-друге, це можливість зрушити гуманітарний трек. Можливо, така зустріч призведе в результаті до обміну “всіх на всіх”. І це питання Україна порушувала перед Сполученими Штатами, разом з європейськими партнерами обговорювала з Трампом. Відповідно, якщо вдасться досягти хоча б такого гуманітарного просування, це вже варто того, щоби зустрітися з Путіним”, — наголосив Саакян. 

І третій момент, на який він звернув увагу: ця зустріч перед обличчям Трампа, фактично, потрібна і для того, щоб продемонструвати йому, що Україна готова до конструктивних дій, і вже точно не Україна забирає у нього можливість отримати Нобелівську премію миру, а саме Росія не хоче завершувати війну. 

“І, відповідно, важливі терміни, в які це все відбувається. Думаю, що для Трампа вкрай важливо, щоб це сталося якомога швидше — до того, як буде вручена цьогорічна Нобелівська премія миру”, — додав Саакян.

Читайте також: Путін не поспішатиме із зустріччю в тристоронньому форматі — причини пояснив аналітик

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 18 серпня з офіційним візитом відвідав Вашингтон, де у нього відбулася зустріч з главою Білого дому Дональдом Трампом. 

Читайте також: Гарантії безпеки та майбутня зустріч із Путіним: про що Зеленському та лідерам Європи вдалося домовитися з Трампом (ВІДЕО)

Прямий ефір