Міністерство юстиції Молдови розпочало процес екстрадиції олігарха-втікача (Володимира) Влада Плахотнюка. У пресслужбі відомства повідомили, що відповідний запит буде направлений до компетентних органів Греції, передає FREEДОМ.
Мін’юст Молдови уважно стежить за ситуацією з метою захистити інтереси країни. Затримання олігарха-втікача і екслідера Демократичної партії прокоментувала президентка країни Мая Санду.
“Шість років по тому в нас, нарешті, хороші новини. І зараз дуже важливо, щоб всі відповідальні структури домоглися його екстрадиції якомога швидше. Звичайно ж, з дотриманням усіх процедур. Тепер у молдавської системи юстиції немає жодної причини зволікати зі здійсненням правосуддя. Затримання Плахотнюка — це успіх усіх структур, які працювали над цим питанням. Але, як я говорила раніше, ми чекаємо, щоб правосуддя відбулося. Зараз молдавська система юстиції повинна відновити справедливість. Структури, відповідальні за його екстрадицію, забезпечать дотримання всіх процедур”, — зазначила Санду.
Поліція Греції знайшла у Плахотнюка 21 фейковий документ з різними громадянствами. Деякі з них видані однією і тією ж країною, але містять різні особистості, різні фотографії і різні дати народження.
Зокрема, у Плахотнюка було 10 закордонних паспортів на різні імена, нібито виданих у Вануату, Іраку, Росії, Молдові, Україні, Румунії та Болгарії. Також у затриманого вилучили чотири посвідчення особи, зокрема з Вануату, Болгарії та Румунії, шість посвідчень водія, включаючи документи з України. Грецька влада вже поінформувала про це Кишинів.
Плахотнюк втік із Молдови в червні 2019 року. Довгий час політик жив у США, проте в січні 2020 року його перебування там визнали небажаним. За непідтвердженою інформацією, зараз він перебуває на Північному Кіпрі.
У Молдові на його ім’я видали ордери на арешт за трьома кримінальними справами. Його звинувачують у співучасті в крадіжці мільярда з молдавських банків у 2014 році. За даними прокуратури, Плахотнюк через компанії, які контролював прокремлівський молдавський політик Ілан Шор, отримав 39 мільйонів доларів і 3,5 мільйона євро.
Читайте також: Інтерпол затримав проросійського олігарха з Молдови — подробиці (ВІДЕО)














