Саміт Молдова — ЄС засудив війну РФ проти України та російські гібридні загрози, які зростають

Прапори Молдови та ЄС. Фото: ipn.md

Європейський Союз і Молдова 4 липня, на першому спільному саміті підписали декларацію, яка визначає Росію як загрозу. Обидві сторони засудили дії путінського режиму в Україні. Відповідний документ опубліковано на сайті Європейської комісії, повідомляє FREEДОМ.

Крім того, у документі зафіксовано, що ЄС підтверджує підтримку Молдови у протистоянні гібридним атакам з боку Росії: кібератакам, використанню енергетики як зброї та спробам втрутитися у виборчі процеси.

“Ми знову заявляємо про наше рішуче засудження військової агресії Росії проти України. У цьому контексті ми разом протидіємо цим загрозам і підтверджуємо непохитну підтримку ЄС суверенітету, стабільності, стійкості та економічного розвитку Молдови. Ми рішуче засуджуємо постійні та гібридні загрози з боку Росії, які зростають і спрямовані на підрив демократичних виборів у Молдові, а також використання масштабних виборчих корупційних схем через місцевих посередників. Ми рішуче засуджуємо продовження використання Росією енергії як зброї, спрямоване на дестабілізацію політичної ситуації в Молдові, — сказано в декларації саміту.

Також ЄС і Молдова в декларації підтвердили вимогу до Росії негайно вивести всі збройні формування з території тимчасово окупованого Придністров’я.

Читайте також: ЄС вкладе 1,9 млрд євро в розвиток Молдови — підсумки саміту в Кишиневі (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Кишиневі 4 липня відбувся перший саміт Молдова — ЄС за участю керівництва країни та лідерів Євросоюзу. Серед них — президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, голова Європейської Ради Антоніу Кошта і лідерка Молдови Мая Санду. Як заявили в ЄС, Брюссель позитивно оцінює прогрес Кишинева на шляху євроінтеграції та готовий далі надавати свою підтримку.

Читайте також: Молдова, як і Румунія, збиватиме дрони РФ, які порушили її повітряний простір

Прямий ефір